Dolar
16,7832
Euro
17,4971
GRAM ALTIN
976,05
BIST
2.443,77
Konya
parçalı az bulutlu
25°C
Yeni Meram

4. Sufisinema Günleri başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile Konya Kültürünü Araştırma ve Geliştirme Derneğinin katkılarıyla, “Hz. Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya Gelişlerinin 795. Yıldönümü Etkinlikleri” çerçevesinde bu sene 4.sü düzenlenen Sufisinema Günleri Selçuklu Kongre Merkezi’nde başladı.

A+
A-
16.06.2022 16:37
16.06.2022 16:59
0
1148
ABONE OL

Konya Valisi  Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, İl Jandarma Komutanı Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü  Engin Dinç, Meram Belediye Başkanı  Mustafa Kavuş, Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ve sinemaseverlerin katılımıyla Selçuklu Kongre Merkezi Büyük Salonda gerçekleştirildi.


Festivalin açılış filmi olarak, Beyrut Uluslararası Film Festivali başta olmak üzere Belfort Uluslararası Grand Prix film festivallerinin bol ödüllü Tunus’lu yönetmeni Nacer KHEMIR’in Whispering Sands (Fısıldayan Kumlar) isimli filmi festival izleyicileri ile buluştu.

Film sonrası, festival icra kurulu üyesi  İhsan Kabil’in moderatörlüğünde Nacer Khemir’in söyleşisi ile devam etti.


4. Sufisinema Günleri, 17 Haziran Cuma günü Konya İl Halk Kütüphanesinde salonlarında Nazif Tunç’un Karınca, Mesut Uçakan’ın Anka Kuşu, Begars ULlubay’ın Oasis film gösterimleri, Dekalog filmi hakkında Film Okuma Atölye Çalışması ve Yönetmen Nazif Tunç’un söyleşisi ile devam edecek.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.