Dolar
17,9571
Euro
18,5571
GRAM ALTIN
1.031,81
BIST
2.868,44
Konya
hafif yağmur
26°C
Yeni Meram

Ali Şeker Vakfı, Kuran kursu öğrencilerine gezi düzenledi

Ali Şeker Vakfının bünyesindeki kuran kursları ve yurtlardaki öğrenciler, İstanbul, Çanakkale, Konya ve Kapadokya gezecek..

A+
A-
24.06.2022 12:29
24.06.2022 12:32
0
1167
ABONE OL


Rahmetli iş adamı Ali Şeker’in kurduğu Ali Şeker Vakfı, Erzurum’da çeşitli kuran kurslarında okuyan öğrenciler için gezi düzenledi.


Ali Şeker Vakfı Başkanı Erol Karabacak’ın kafile başkanlığını yaptığı 200 öğrenci ile dört otobüsle Erzurum’dan hareket eden öğrencilerin ilk durağı İstanbul oldu.


Bu tarihi şehrin cami, türbe ve kültürel varlıklarını yakından gören kuran kurs öğrencileri, daha sonra Çanakkale’ye geçti.


Geceyi Çanakkale’de geçirecen kuran kursu öğrencileri daha sonra Konya’ya gelerek burada da şehrin tarihi, turistik ve dini yerlerini gezecek. Akşeker Grubun misafiri olarak Konya’da kendilerine bir de Mevlana Sema gösterisi izlettirilecek. Konya’dan Kapadokya geçecek olan Erzurumlu kız kuran öğrencileri daha sonra Kayseri, Sivas ve Erzincan üzerinden Erzurum’a geçecekler.


Ali Şeker Vakfı onursal başkanı ve Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker, Ali Şeker Vakfı olarak her yıl bu tür organizasyonları yaptıklarını belirterek, “Merhum babamızın bize bıraktığı en büyük miras Ali Şeker Vakfı ve bu vakfın yaptırdığı kuran kursları ve yurtlardaki öğrencilerdir. Bizde bu mirasa sahip çıkmak adına üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.