Konya
°C
Yeni Meram
08.12.2023 14:32

Ankara'da köpek saldırısında ağır yaralanan çocuğun babası: Benim çocuğumu ısırmamışlar, resmen yemişler

Ankara'nın Keçiören ilçesinde boş arazide köpeklerin saldırısına uğrayan 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın babası Halil Yılmaz, sahipsiz köpek sorununun çözülmesini istedi.

A+
A-
08.12.2023 14:32
08.12.2023 14:33
2
38485
ABONE OL


Kafkas Mahallesi'nde dün sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu ağır yaralanan Nurettin Demirer İlkokulu öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi çocuk yoğun bakım bölümündeki tedavisi devam ediyor.

Hastanede çocuğunun tedavisinin tamamlanmasını bekleyen Halil Yılmaz, işe gittiği sırada okul müdürünün kendisini aradığını, çocuğunun köpek saldırısı sonucu yaralandığını ve acilen hastaneye gelmesi gerektiğini söylediğini anlattı.

Hacettepe Hastanesi'ne gitmesinin ardından çocuğunun durumunu gördüğünü ifade eden Yılmaz, yetkililere seslenerek "Bir insanın canı bu kadar ucuz olmamalı. Evlat acısı bu. Benim çocuğum gitti, çocuğumun yaşama şansı yok. Ben gözlerimle gördüm. Bir hayvanın canı, insan canından daha mı önemli." dedi.

- "Bugün benim evladımın yarın sizin evladınızın başına gelir"

Sahipsiz köpeklere yönelik önlem alınmasını isteyen Yılmaz, çocuğunun makineye bağlı yaşadığını, bu saldırıların herkesin başına gelebileceğini belirtti.

Yetkililerden soruna çözüm bulmasını isteyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bugün benim evladımın yarın sizin evladınızın başına gelir. Bu durmaz. Geçenlerde sabah işe gidiyordum. Sabah 3 tane çocuğa saldırdılar. Sabah o saatte okula mı gidilir? Bana bile saldırdılar. Ürperdim. Doktorlar durumunun kritik olduğunu söylüyorlar. Benim çocuğumun yaşaması Allah'ın bir mucizesi olur. Benim çocuğumu ısırmamışlar, resmen yemişler."

- Baba Yılmaz'ın arkadaşı da saldırıya uğramış

Halil Yılmaz'ın arkadaşı Fatih Altun da kendisinin de daha önce köpek saldırısına uğradığını söyledi.

Bu duruma çözüm bulunması gerektiğini belirten Altun, "Sürekli bu köpek sıkıntısı var. İşe giderken bana bile saldırdılar. Ben büyük olduğum için kendimi korudum. Çocuk kendini ne kadar koruyabilir? Yetkililere sesleniyoruz. Bu köpeklere bir çözüm bulunması gerekiyor." diye konuştu.AA

HABER KAYNAĞI : HABER MERKEZİ
HABER YORUMLARI
  1. Miraç Toğal
    2023-12-08 17:47:58
    Ben de doğan tepede oturuyorum aynı sorunu bizde yaşıyoruz sahipsiz köpekleri toplasınlar coçuklarımız korkuda okula gidemiyorlar yetkilere seseleniyorum lütfen ünlem alın
  2. ALİ DUMAN
    2023-12-09 08:15:12
    Ben altındağ önder mahallesinde oturuyorum bizde her gün yaşıyoruz her taraftan köpekler çıkıyor. Geceleri havlama seslerinden uyuyamıyoruz altındağ belediyesi'ni kaç kere aradıysam hiç bir sonuç alamadım Allah sonumuzu hayır etsin