Dolar
8,6649
Euro
10,1852
GRAM ALTIN
491,77
BIST
1.392
Konya
az bulutlu
27°C
Yeni Meram

Başkan Altay: Hicri yeni yılımız mübarek olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyalıların, milletimizin ve İslam aleminin Hicri Yeni Yılını kutlayarak, bu önemli günlerin İslam dünyasına ve tüm insanlığa huzur getirmesini diledi.

A+
A-
09.08.2021 13:20
09.08.2021 13:25
0
1189
ABONE OL

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hicri Yeni Yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan Hicri Yeni Yılın ve Muharrem Ayı’nın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

İslam’ın güneşinin tüm dünyaya yayılması, Müslümanların zulüm ve baskılardan kurtulması için Peygamber Efendimizin ve ashabının gerçekleştirdiği Hicret; zulüm ve nefretin değil, merhamet ve iyiliğin örnek alınması, yeryüzüne barış ve kardeşliğin hakim olması bakımından insanlığa derin bir mesajdır.

Hicret, İslam’ın hüküm ve değerlerini hakim kılmak adına sarsılmaz bir şuur ve inançla mücadele eden Müslümanlar için bir vazgeçiş değil; hakkı batıldan üstün gören bir çıkış yolu, imanla yaşama hakikatine talip olmanın fedakarca mücadelesinin temsilidir.

Hicri takvimin başlangıcı olan ve Peygamber Efendimizin ‘Allah’ın Ayı’ olarak nitelendirdiği Muharrem Ayı, tarih boyunca birçok önemli olaya şahitlik etmiştir. Bu mübarek ayda yaşattığımız güzel geleneklerden biri de aşuredir. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, bolluk ve bereketin timsali olan bu önemli günler vesilesiyle Rabbimden birlik ve beraberliğimizi daim kılmasını, yapılan ibadetlerimizi, hayır ve hasenatlarımızı kabul etmesini niyaz ediyorum.

Tüm hemşehrilerimin, milletimizin ve İslam coğrafyasının Hicri Yeni Yılı’nı kutluyor; bu önemli günün İslam dünyasına ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyorum.”

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.