Dolar
8,7724
Euro
10,3072
GRAM ALTIN
493,82
BIST
1.401
Konya
az bulutlu
14°C
Yeni Meram

Başkan Kılca'dan Yenİ Meram'a özel açıklamalar: Karatay projelerle şehrin geleceğine yön veriyor

Yeni Meram gazetesi çalışanları ve yazar kadrosu Konya Şehir Parkı’nda Karatay Belediyesinin misafiri oldu. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Karatay’da yapılan ve yapılmaya devam edilen projelerden bahsederek, “Karatay için geliştirdiğimiz her proje ilçemiz için yeniliklerin kapısı, Karatay’ın geleceğine atılan imzadır” dedi

A+
A-
29.07.2021 17:03
29.07.2021 17:33
0
1504
ABONE OL

Yeni Meram gazetesi çalışanları ve yazarları Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın misafiri oldu.

Konya Şehir Parkı’nda düzenlenen programda Başkan Kılca’ya Karatay Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Ciğer de eşlik etti.

Projelerden bahsettikten sonra konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Kılca, “Karatay’ın konumu ve derin tarihi geçmişiyle Konya’nın ve bölgenin köklü yerleşim alanlarının başında geliyor. Tek amacımız; gönüller fethetmek, yüreklerde hoş bir seda, tatlı bir hatıra bırakmak. Bu sebeple şehrimizi imar ederken önceliğimiz gönüllere dokunmak, gönüllerden şehrimizin tamamına köprüler kurmaktır. Karatay için geliştirdiğimiz her proje de ilçemiz için yeniliklerin kapısı, Karatay’ın geleceğine atılan imzadır. Belediyecilik işi bildiğimiz bir iş için çok zorlanmıyoruz. Ama Karatay’da bir ahenk, birliktelik, birlikte çalışma ruhu var. Bu durum şehrin geleceğine de yön veriyor. Diğer Belediye Başkanlarımızla, Milletvekillerimizle, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızla hamdolsun hiçbir sorunumuz yok. Mesela tüm üniversitelerle ortak hizmet protokolü yaptık. Ben Yeni Meram ailesine de bu programa katılımları için teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıkulak ve Genel Müdürümüz Mehmet Hançerli de Karatay’da görev yapmanın başka bir onur olduğunu ifade ederek Başkan Kılca’ya görevinde başarılar diledi.


REKOR ARSA KAZANIMI SAĞLANDI


Belediyeye rekor arsa kazanımı sağladıklarını ifade eden Başkan Hasan Kılca sözlerine şu şekilde devam etti: “Rezerv alan, takas ve trampa yöntemleri ile Belediyemiz rezervlerine 5 milyon 485 bin m2 arsa kazanımı sağladık. Bu rakamın büyük bölümünü sanayi bölgeleri oluşturuyor. Belediyemizin hem ileri ki dönem planlamaları hem de yatırım hizmetlerin bütçe kısıtına takılmadan ilerlemesi açısından bu çalışmalarımız büyük mali rahatlık getirecek. Karatay’ımız yarınlara emin adımlarla yürüyecek. “


KARATAY’DA 40 PARK DAHA YIL SONUNA KADAR İLÇEYE KAZANDIRACAK


Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir taraftan ilçenin dört bir tarafındaki alanlar ve parklarda yeni düzenleme ile revize çalışmaları yürütürken diğer taraftan da ihtiyacın duyulduğu mahallelere yeni parklar kazandırıyor. İlçede yoğun bir çalışma yürüten ekipler, bu kapsamda Karatay’ın tamamındaki çocuk parklarında yenileme ve düzenleme çalışması yapıyor. Parklarda eskiyen çocuk oyun grupları tamamen yenilenirken daha işlevsel hale getirilerek vatandaşların kullanımına açılıyor. Bu arada Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Karatay Belediyesi tarafından projelendirilen 40 adet mahalle arası parkın yapımı için de çalışmalara başladı. Söz konusu projelerin tamamının yılsonuna kadar tamamlanması beklenirken, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geleceğimizin teminatı olan çocukların kendi mahallelerinde güven içerisinde eğlenip güzel vakit geçirebilecekleri, eğlenirken de öğrenebilecekleri alanları oluşturmaya gayret ettiklerinin altını çizerek söz konusu alanların daha da çoğaltılması adına çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.


KARATAY’IN SOSYAL HAYATINA KATKI SUNACAK 4 TESİSİN YAPIMI SÜRÜYOR


Karatay’ın yaşam standardını yükselten projelerine devam eden Karatay Belediyesi; Saraçoğlu, Orhangazi, Akabe ve Hacısadık mahallelerine kazandırılacak sosyal tesis ile kurs merkezlerinin yapımına devam ediyor. Toplamda 14,5 milyon liraya mal olacak sosyal tesislerde Millet Kıraathanesi, Kafeterya, Çocuk Oyun Kulübü, Fıtness, Buhar Odası, Aerobik Salonu, Kuaför ve Güzellik Merkezi, Sauna, Buhar Odası, El Sanatları, Takı Tasarım, Ebru, Dil Derslikleri, Müzik, Mefruşat, Resim, Giyim, Ahşap Boyama ve Yemek Atölyeleri, otopark alanları gibi daha birçok bölümler bulunacak. Başkan Kılca, 4 mahalleye kazandıracakları sosyal tesis ve kurs merkezlerinin vatandaşların sosyal ve kültürel hayatına, eğitimine, ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sunacağına vurgu yaptı.


KARATAY BELEDİYESİ, PROJELERİNDE GENÇLERİ HİÇ İHMAL ETMİYOR


Bir taraftan Karatay Yaz Spor Okulları projesini yürüten Karatay Belediyesi, diğer taraftan da ilçedeki 30 okula 30 yeni suni çim saha projesi ile Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin etkinliği ve daha pek çok alanda hayata geçirdiği yatırımıyla eğitim yaşındaki gençlere ulaşmaya yönelik büyük bir çaba gösteriyor. Karatay Belediyesi, kendi projelerinin yanı sıra STK, dernekler veya vatandaşlar tarafından Karatay’ın 80 mahallesinde yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önemli ölçüde destek de oluyor.


KONYA'DAKİ LAVANTA BAHÇELERİ FOTOĞRAF TUTKUNLARI İÇİN DOĞAL STÜDYO OLDU


Karatay Belediyesi tarafından Saraçoğlu Mahallesi'nde lavanta dikilen 90 bin metrekare alan, fotoğraf tutkunları için doğal stüdyo oldu. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Lavanta Bahçelerine ilginin her geçen gün arttığını söyledi. İki yıl öncesine kadar moloz yığınlarıyla kaplı alanı göz alıcı bir güzelliğe dönüştürdüklerini belirten Kılca, en büyük hedeflerinin kent turizmine katkı sunmak olduğunu ifade etti. Günde binlerce ziyaretçi ağırladıklarını dile getiren Kılca, "Bir haftada yaklaşık 50 bin ziyaretçi ağırladık. Özellikle cumartesi ve pazar günleri oldukça yoğun oluyor. Düğünlerden sonra gelinlerimiz, damatlarımız gelip çekim yapıyor." dedi.

“KARATAY YAZ SPOR OKULLARI” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR


Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişimine katkı sunan ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefleyen “Karatay Belediyesi Yaz Spor Okulları” eğitimlerine başladı. Bu yıl toplamda 9 spor branşında kapılarını açan proje kapsamında 432 öğrencinin kayıt yaptırdığı projeyle sporcular, okulların tatile girmesiyle birlikte yaz aylarını en iyi bir şekilde değerlendirme fırsatı bulurken, yeteneği olan söz konusu sporcuların kendilerini çok daha iyi yetiştirme imkânına da kavuşmuş oluyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da 31 Ağustos’a kadar sürecek eğitimler kapsamında devam eden antrenmanları ziyaret ederek sporcularla buluştu. Sporcularla bir süre süre sohbet eden ve hocalarından eğitimler hakkında bilgi alan Başkan Hasan Kılca, geleceğin teminatı olan çocuklar için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini kaydetti.


KARATAY BELEDİYESİNDEN İKİ SOSYAL TESİS DAHA


Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çok amaçlı olarak hizmet vermesine yönelik tasarlanan sosyal tesislerin mahallelere değer katacağını belirtti. İlçede gerçekleştirdikleri her yatırımda vatandaşların isteklerini göz önünde bulundurduklarını ve bu doğrultuda Karatay’ı sosyal donatı alanlarıyla ilmek ilmek işlediklerini ifade eden Başkan Hasan Kılca, 7 sosyal tesisin daha müjdesini verdi. Hasan Kılca; “Karatay için var gücümüzle çalışıyor ve ilçemizin marka değerine katkı sunmak için gayret ediyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini en iyi şekilde değerlendirerek ve hemşerilerimizin bizden talepleri doğrultusunda ilçemizi ilmek ilmek hizmetle dokuduğumuza inanıyoruz. Bunu yaparken de vatandaşlarımızın talep, istek ve önerilerini almaya büyük özen gösteriyoruz. Karatay’ımızı merkezde olduğu gibi merkeze uzak mahallelerde de sosyal donatılarla geliştiriyoruz” dedi.


KARATAY BELEDİYESİ, ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ


Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, insan ve hizmet odaklı yerel yönetim anlayışıyla ilçe halkına zamanında ve eksiksiz hizmet vermek amacıyla, sahip oldukları bütçeyi verimli ve etkin kullandıklarını aktardı.

Başkan Kılca 2019 ve 2021 yılında belediyeye alınan araç ve iş makinesi sayısının 86 adet olduğunu söyledi. Hüseyin MENEKŞE

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.