Dolar
8,8789
Euro
10,3796
GRAM ALTIN
495,66
BIST
1.384
Konya
açık
21°C
Yeni Meram

Başkan’dan flaş açıklamalar

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, konuk olduğu spor programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Transferden sponsorluğa kadar birçok konuya değinen Özgökçen, ilk 4 haftadaki başarıyı sezona yaymak istediklerini belirtti

A+
A-
14.09.2021 15:44
14.09.2021 15:45
0
73
ABONE OL


*Bağımsız 5-6 ayrı scout ekibi kurduk
SÜPER Lig’de mücadele eden temsilcimiz İttifak Holding Konyaspor’un Başkanı Fatih Özgökçen flaş açıklamalarda bulundu. Önceki gün akşam yerel bir televizyonun spor programına konuk olan Özgökçen tüm sorulara içtenlikle cevap verirken şunları söyledi. “Yönetime geldikten sonra bazı problemleri çözdük, çözmeye de devam ediyoruz. Aldığımız 10 puanı ileriki haftalarda nasıl arttırırız onun gayreti içerisindeyiz. Dört haftalık güzel mücadelemizi sezona yaymak istiyoruz. Birbirinden bağımsız 5-6 ayrı scout ekibi kurduk. Bir scoutumuzu Kamerun’a gönderiyoruz. Orada dokuz gün sürecek turnuvayı takip edecek. Ardından bizlere rapor verecek”:

*Kulübün bir kuruşunu heba edemeyiz
“THELİN ile görüşürken Ahmed Hassan temaslarımız devam ediyordu. Biz Konyaspor’un bir kuruşunu bile heba edemeyiz. Kimse Konyaspor’dan büyük değildir. Konyaspor Süper Lig’in kalıcı takımı haline geldi. Bundan sonraki hedefimiz, Süper Lig’in üst sıralarında kalıcı hale gelmektir. Ayağımızı yere sağlam basmak zorundayız. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, ilçe başkanlarımız, odalarımız ve sanayicilerimiz ile güzel birliktelik sağladık. Şehrin dinamiklerini harekete geçirdik. Bu birlikteliği devam ettireceğiz. Sezon başında iş adamlarıyla yaptığımız toplantıda geri dönüşler büyük oranda gerçekleşti”.

*Sponsor sayısının artması gerekiyor
“ÖNCEKİ dönemlere göre sponsorlar rakamları artış gösterdi. Transfer limitlerine de belli oranda yansıyor. Yalnız Konya gibi büyük firmaları olan sanayi kentinde bu sponsorların çok daha fazla olması gerekiyor. Konyaspor, şehrimizin reklam yüzüdür. Sanayicilerimizin bunu fark etmesi önemlidir. Konyaspor, mütevazı bir takım olacak. Yıldız isim istemiyoruz ama içimizden yıldızlaşacak isimler istiyoruz. Limitimiz 500 milyon TL olsa bile yüksek paralar harcamayız, harcamayacağız. Ne kadar harcasanız o kadar borçlanırsınız. Limitimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Transfer limitimiz var, aksayan yönler olursa devre arasında transfer yapabiliriz”.

*Yeni tesis inşaatı yakında başlıyor
“TÜRKİYE’NİN çeşitli yerlerinde spor okulları kuruldu. Buralarda Konyaspor’a gençler hazırlanıyor. Şüphesiz altyapı olmazsa olmaz. Takımımızın durumuna göre genç kardeşlerimiz A takımda süre alacaktır. Altyapımız tesisleşme açısından iyi olmasına rağmen oyuncu çıkarmakta zorlanıyoruz. TFF bu konuda kulüplere yardımda bulunmalı. Altyapıdan oyuncu çıkarmadıkça yüksek paralar harcamayacağız. Gençlerimiz noktasında detaylı projeler yapıyoruz. Belli zamanlarda gençlerle buluşup beklentilerini ve düşüncelerini öğrenmek amacındayız. Konyaspor Koleji üzerinde duruyoruz ama çok kolay değil. İnşallah hayırlı şekilde sonuçlanır. Yeni tesis inşaatı bugün yarın başlayacak. Temmuz 2022 gibi tamamlanmasını öngörüyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi eli ile yapılıyor”.

*Taraftarımızı tribünlere bekliyoruz
“DEPLASMAN takımlarının misafir edilmesi noktasında bir problem vardı. Konya'ya gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak adına bütçesi tamamen yönetim kurulu üyelerimizden karşılanmak kaydıyla Meram Akyokuş tarafında bir yer kiralandı. Tadilatı bitmek üzere ve hizmete girecek. Deplasmana gelen yönetimler burada ağırlanacak. Maçlardan sonra zemini inceliyorum eksikler var mı noktasında. Türkiye’nin zemin olarak 3 stadından biri. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Stadımızı Almanya’dan 5-6 kişilik bir grup incelemeye geldi. Fotoğraflarını çekip zemine baktılar. Taraftarımızı stadyuma bekliyoruz. Onlarsız içimiz buruk kalıyor. Stadyumu doldurduğumuz zaman inanıyorum ki, evimizden hiçbir takım çıkamaz. İyi giden bir süreçte daha çok destek bekliyoruz”.

*Kombinelerde indirim olmayacak
“BAŞARIYI ödüllendirmek lazım. Sivas maçı dönüşünde uçakta oyuncuların yanına giderek gerekeni yaptık. Çam sakızı çoban armağanı her maç sonunda kim öne çıkarsa bazı hediyeler vereceğiz. 800. gol ile alakalı da Soner Dikmen'e vereceğiz. Kombine maliyeti 200 TL'yi buluyor. Kasaya çok para girmiyor. Bunun yanında maç günü stadyum masrafları da var. Bu fiyattan kombineler devam edecek, indirim olmayacak. Maç biletleri fiyatlarında çok fazla değişiklik düşünmüyoruz. Futbolcularımıza her zaman şunu söyledik, ‘Mücadele edin. Sahada terinizin son damlasına kadar savaşın. Sonucunda galibiyet de olabilir mağlubiyet de…’ Önemli olan sebebini işlemeniz ve mücadele etmeniz. İlk 4 hafta bunu başardıklarını görüyorum”.

*Konyaspor bir spor kulübüdür
“TRANSFER sürecinden sonra şimdi mevcut sözleşmelerle ilgili çalışma yapacağız. Teknik Direktörümüz İlhan Palut ve ekibi çok gayret gösteriyorlar. Hocamız ile her zaman istişare halindeyiz. Antrenmanlara gidiyoruz. Gerek ben gerek yönetim kurulumuz, takımın son halini yakından görüyoruz. 1922 Konyaspor'un da takım olgusu var. Bu devam ettiği sürece başarı da gelecektir. 21 yaş ortalaması var. Oradan A takıma gelecek arkadaşlar var. Konyaspor, bir spor kulübüdür. Futbol haricinde cimnastik ve halter branşlarında bizi gururlandıran başarılar geldi. Sami Baki Kıymet ile konuştum, Naim Süleymanoğlu'nu örnek alıyor. Bireyse sporlara desteğimiz sürecek. Son olarak taraftarımıza seslenmek istiyorum. Trabzonspor maçında 21 bin kişiyi stadyuma bekliyoruz”. *SPOR SERVİSİ

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.