Dolar
8,6790
Euro
10,1809
GRAM ALTIN
491,77
BIST
1.392
Konya
az bulutlu
27°C
Yeni Meram

"Bireysel spora önem vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve sporcularımızın performansları hakkında konuştu. Erdoğan'ın bizden çok küçük ülkelerin, bireyselde netice aldığına vurgu yapması dikkat çekti.

A+
A-
05.08.2021 16:11
05.08.2021 16:15
0
1415
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Televizyon kanalının canlı yayınında gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokyo'daki sporcularımızın genel durumlarının yanısıra aldıkları başarılarla alakalı genel bir değerlendirme yaptı. Olimpiyatlarda futbolun esamesinin bile okunmadığına dikkat çeken Başkan Erdoğan, bireysel spora yönelinmesi gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi:


"METE GAZOZ DUYGULANDIRDI"


Mete Gazoz'un başarısı bizi şu yönüyle çok duygulandırdı. Biz tarihi biz akışın içinden geliyoruz; Osmanlı. Osmanlı savaşlarında yay ve ok, çok çok anlamlı. Mete bununla dünyada 1 numara oldu. Bu bizi çok duygulandırdı. Bu başarısının devamını temenni ediyorum. 10 çekti. Çok da sempatik. Allah, annesine ve babasına bağışlasın. Oğlum Bilal Erdoğan'ın da okçulukta gayreti ve emeği var. Dünya Etnospor'un başkanı. Mete ile ayrı muhabbeti var. Ailecek bizi çok mutlu etti. Gözlerinden öpüyorum. Bir değil, birçok Mete olsun, altınların sayısı artsın.


"İNŞALLAH İKİ ALTINI ALIRIZ"


Güreşte beklentimiz daha farklıydı. Bu noktada üzüntümüz oldu. Cimnastikte beklentimizin dışında gelişme oldu. İnşallah önümüzdeki süreçte cimnastikte bazı şeyleri aşmış oluruz. Boksta Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli'nin finale yürümesi harika. Bunlar çok çok anlamlı. Kızlarda böyle bir başarı, seviyemizi arttırdılar. İnşallah altınları alacaklar. Bir anda Türkiye olarak klasmanda iyi bir yere tırmanırız. Cimnastikte biraz beklenen olmadı.


"GIOVANNI GUIDETTI'Yİ BIRAKMAYIZ"


Filenin Sultanları bizi gururlandırdı. Güney Kore'yi biraz küçümsedik mi acaba? Ama yine de bize Sultanlık yaptılar. Bu hocayı da bırakmayacağız. Damat olduğu için kızımızı bırakıp bir yere gidemez.
"BİREYSEL SPORA ÖNEM VERECEĞİZ"


Olimpiyatlarda futbol önemli değil. Futbolun esamesi bile okunmuyor. Bizim burada bireysel spora önem vermemiz gerekiyor. Yüzme en çok madalya getiren branşlardan, buna eğilmemiz lazım. Buradan çok madalya alabiliriz. Üzerinde durmamız lazım. Çin süratle bir yere gidiyor. Acaba Çin bu başarıyı nasıl elde ediyor? 'O kadar nüfustan böyle başarı çıkar' deniyor ama öyle değil. Bizden çok küçük ülkeler, bireyselde netice alıyor. Demek ki farklı çalışmalıyız. Bunları yapmalıyız.


"FAZLA DEVŞİRME VAR"


Olimpiyatlarda çok fazla devşirme var. Fransa, İngiltere, Hollanda... Onlarla hava atıyorlar. Biraz çalışmamız lazım.
HABER MERKEZİ

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.