Konya
°C
Yeni Meram

Bunlar da gerçekler, gerçekler de her zaman acıdır

Bunlar da gerçekler, gerçekler de her zaman acıdır- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
09.04.2024 00:14
08.04.2024 16:15
0
1006
ABONE OL

leblebicia@gmail.com
"Araba devrildikten sonra akıl veren çok olur" İnsanlar başarısız olduktan veya zor durumda kaldıktan sonra çevresindeki birçok kişi nasıl hareket etmesi gerektiğini söyler, akıl verir, eleştirir vesaire. Aylardır sonucu merak edilen seçimler tamamlandı. Seydişehir kararını verdi. Harita Mühendisi Hasan Ustaoğlu’nu başkan seçti. Hayırlı uğurlu olsun. Çok sevdiğim bir söz var. “Seydişehir’e kim bir çivi çakarsa, başımın üstünde yeri vardır.” Gerçekten de öyle, bu cümleyi çok severim, uygulayanları ise daha çok severim. Sonuçta memleket bizim. Öyle zor durumda kaldık, savaş çıktı, deprem oldu, sel vurdu, eşkıyalar bastı gibi sebeplerle ülkemizi terk etmeyiz. İşin özü, “YA… ÖZGÜR OLMAK İÇİN SAVAŞIRIZ, YA DA ÖLÜRÜZ.” Bizim ülkemize, vatanımıza bakış açımız dün böyle idi, bugün böyle, yarın da böyle olacak. Zaten TÜRK Milletini diğer topluluklardan ayıran en önemli özellik budur. Topluluk kelimesini bilerek kullandım, zira biz topluluk değil MİLLETİZ.
Şimdi gelelim asıl meseleye. Seçimlerin, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti arasında geçeceği hemen hemen toplumun tamamı hemfikirdi. Aman yanlış anlaşılmasın, diğer adaylara da saygım sonsuz, ancak bir de gerçek var. Sonuçta yarış bu üç aday arasında geçti. Hasan Ustaoğlu ipi göğüsledi. Şunu da ifade edeyim, Başkan Mehmet Tutal hizmet çıtasını oldukça yükseltti, bu sebeple Ustaoğlu’nun çok çalışması gerektiğinin altını çizeyim. Ustaoğlu memleketime güzel hizmetler yapsın, bende başımın üstünde taşıyayım. Uzun yılardır seçimleri izlerim, Adalet ve Kalkınma Partisinin Seydişehir’e hiç bu kadar asıldığına şahit olmadım. Başkan adayını tespit eder, bu aday da ekibini kurar, arada bir milletvekili desteği ya da Büyükşehir Belediye başkanı desteği ile seçim süreci geçirilirdi. Bu seçim hiç öyle olmadı, gün geçmedi ki, bir, iki, üç ya da daha fazla milletvekili Seydişehir’i hiç yalnız bırakmadı.
Bunun yanında Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Başkanı Hasan Angı kalan 28 ilçenin hiçbirine bu kadar gitmedi. Bütün bunlara rağmen seçim kaybedildi. Şimdi diyeceksiniz ki, AK Parti ülke genelinde birçok yeri kaybetti. Bu bir nebze doğru olsa da özel konumu itibariyle Seydişehir de bu görüşe katılmıyorum. Seydişehir’in bazı hassasiyetleri var. Örneğin “ALACABEL TÜNELİ, TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANE, AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ve TRAFİK HASTANESİ” “ALÜMİNYUM SANAYİİNDE KALKINMA DA ÖNCELİKLİ BÖLGE” gibi. Şayet bu konular çözülmüş olsaydı ne milletvekili ne de Büyükşehir başkanı ya da il başkanının Seydişehir’e gelmesine gerek yoktu. Burada hemen uyarımı yapayım, 2024 yılında ALACABEL tünelini ulaşıma açın, HASTANE sıkıntısını giderin, AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI merkezini, TRAFİK HASTANESİNİ, bir de KALKINMADA ÖNCELİKLİ KAPSAMINA ALIN, gelip oy istemenize gerek yok. “Siyaset hesap işi değil, nasip işidir” AMMAAAA. Seçimler kaybedildi, “Araba devrildi ya, akıl veren çok olur.” Ancak! “Bunlar da gerçekler, GERÇEKLER de her zaman acıdır.”

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.