Dolar
8,4649
Euro
10,0001
GRAM ALTIN
484,27
BIST
1.425
Konya
orta şiddetli yağmur
13°C
Yeni Meram

Dikkat sizin de başınıza gelebilir! Konya'da "belediyede iş" vaadiyle dolandırıcılık

Sosyal medyada ilan yayımlayarak ‘Konya’da belediye bünyesinde çalıştırılmak üzere personel aranıyor’ diyen dolandırıcılar iş arayan vatandaşları gözüne kestirdi. İlanı görünce başvurmak isteyen vatandaşlar, para yatırmalarını isteyen dolandırıcıların ağına düşüyor.

A+
A-
20.08.2021 13:34
20.08.2021 17:02
0
1409
ABONE OL


Dolandırıcılar her geçen gün yeni bir yöntemle vatandaşları ağlarına düşürmeye devam ediyor.

Sosyal medya platformlarında ilan yayımlayarak belediye bünyesinde çalıştırılmak üzere personel arandığını söyleyen kişiler bu kez de iş arayan vatandaşları hedef aldı.

İddiaya göre ilan yayımlayan dolandırıcılar başvuran kişilerden belli bir tutar masraf yatırmalarını istiyor. 

İş ararken bir de parasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan vatandaşlar bir süre sonra dolandırıldıklarını fark ederken dolandırıcılar da, "makam ve şirket şoförü aranıyor" gibi farklı başlıklar altında yayımlanan ilanlarla vatandaşların umutlarıyla oynamaya devam ediyor.

Dolandırıldığını iddia ederek Yeni Meram'a ulaşan mağdur vatandaşın başvurduğu ilanda yer alan numarayı arayan muhabirimiz de söz konusu kişiyle telefonda görüştü. Şoför ilanına başvurmak için aradığını söyleyen muhabirimizle konuşan kişi,  SRC belgesi ile Konya Büyükşehir Belediyesinde Sinan Özyurt'a başvurmasını istedi. Dolandırıcılık şüphelisi, başvuru için SRC belgesi dışında herhangi bir belgeye gerek olmadığını söyleyerek telefonu kapattı.

Şüpheli şahısla gerçekleştirilen görüşme sonrası araştırmalarını derinleştiren ekibimiz, 26 Temmuz'da Siir'te yine kendisini Sinan Özyurt olarak tanıtan kişinin vatandaşları "belediyede kadro" bahanesiyle 900 lira dolandırdığını ortaya çıkardı. Siirt Belediyesi, sosyal medya üzerinden belediyenin adını kullanıp personel alımı yapılacağı belirtilerek dolandırıcılık yaptığı tespit edilen kişi hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Sinan Özyurt adında bir personelin çalışmadığı öğrenilirken belediyenin adını kullanarak dolandırıcılık girişiminde bulunan kişilerle ilgili olarak belediye yasal girişimde bulunacak.

İş ararken dolandırıcıların ağına düşen vatandaşlar da daha fazla kişinin mağdur olmaması için bu kişiler hakkında derhal işlem yapılmasını istiyor. Hüseyin MENEKŞE

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.