Dolar
9,6155
Euro
11,2367
GRAM ALTIN
554,31
BIST
1.480
Konya
kapalı
15°C
Yeni Meram

Esnafa vergi muafiyeti geliyor!

AK Parti milletvekillerinin, 860 bin esnafı ilgilendiren 'Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' bu hafta Genel Kurul'da görüşülecek.

A+
A-
10.10.2021 13:47
10.10.2021 13:55
0
1221
ABONE OL

Yüz binlerce esnafın beklediği vergi muafiyeti konusu TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta masaya yatırılacak. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; 'Vergi Usul Kanunu'na ilişkin teklifin kabul edilmesiyle birlikte yaklaşık 860 bin civarındaki vergi mükellefi 'küçük esnaf'ın kazançlarının muaf tutularak yıllık beyanname vermemelerinin sağlanması öngörülüyor.

Yüz binlerce esnafın beklediği vergi muafiyeti konusu TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta masaya yatırılacak. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, 'Vergi Usul Kanunu'na ilişkin teklifin kabul edilmesiyle birlikte yaklaşık 860 bin civarındaki vergi mükellefi 'küçük esnaf'ın kazançlarının muaf tutularak yıllık beyanname vermemelerinin sağlanması öngörülüyor.

KÜÇÜK ESNAF İÇİN VERGİ MUAFİYETİ GELİYOR


Yaklaşık 860 bin civarında olan ve 'küçük esnaf' oşeklinde nitelendirilen mükellef grubunun, kazançlarının istisna tutulmasıyla yıllık beyanname vermemelerine imkan sunulacak. Ayrıca düzenlemeyle, 'sosyal medya' olarak da bilinen sosyal ağ sağlayıcıları üzerinden paylaşımda bulunan içerik üreticilerinin elde ettikleri kazançlarla, mobil cihazlarda uygulama geliştirenlerin bu uygulamalardan sağladıkları kazançların belirli bir tutara kadar olan kısmı istisnalara dahil edilecek ve elde ettikleri kazançlar üzerinden tevkifat suretiyle vergilendirilmelerine imkan sunulacak.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.