Konya
°C
Yeni Meram
23.06.2024 13:48

HUDER’de ‘OYMAK’ dönemi

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER), 17. Olağan Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi. Av. Hasan Oymak’ın Genel Başkan seçildiği Genel Kurul’da Av. Hüseyin Kaya onursal başkan oldu.

A+
A-
23.06.2024 13:48
23.06.2024 13:56
0
395
ABONE OL

27 şube ve 64 temsilciliği ile Türkiye’nin Barolar Birliğinden sonra en yaygın teşkilata sahip ve köklü hukuk kuruluşu olan Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) 17. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı.


Demokratik bir ortamda gerçekleşen genel kurula tüm şehirlerden şube delegeleri ve temsilcilerin yanı sıra geçmiş dönem başkanları da katıldı. Gerçekleşen seçimde derneğin yeni genel başkanı 117 oyla Av. Hasan Oymak olurken, mevcut başkan Av. Hüseyin Kaya da çalışmaları ve hizmetleri dolayısıyla onursal başkan seçildi.


HUDER BİR OKUL OLDU VE BU OKULDAN ÇOK KIYMETLİ HUKUKÇULAR YETİŞTİ


İki listenin yarıştığı seçimde Genel Başkanlığa seçilen ve dernek üyelerine teşekkür eden ve “Muhteşem bir derneğin mensuplarıyız” diyen Oymak, şunları kaydetti: “HUDER, Kurulduğu andan bu yana hak ve adaletin tesisine  katkı sunmak ve sağlıklı, istikrarlı bir hukuk düzeni inşa edecek hukukçular yetiştirmek düsturuyla hareket etti. Bu işe  yüreğini koymuş üstatların elinde  bir okul oldu adeta ve sadece bünyesine değil, etrafına da ışık saçtı. Her branştan çok kıymetli hukukçular yetişti bu okuldan.  Kurulduğu sırada henüz öğrenci olan  ama sonrasında yasama, yürütme ve yargı  erklerinin en önemli noktalarında görev yapan meslektaşlarımıza ev sahipliği yaptı. O gün öğrenci olan meslektaşlarımız,  dekan oldular, rektör oldular, avukat ve hakim-savcı olarak başarılı işlere imza attılar, atıyorlar. Elbette her biriyle ayrı ayrı gurur duyduk duyuyoruz, ama bize göre  daha da önemlisi, hiçbir makamın, hiçbir  başarının bu kıymetli meslektaşlarımızın HUDER’le olan bağını koparmamış ve genç kardeşlerimize örnek olma iradelerine halel getirmemiş olmasıdır. İşte HUDER, bu yüzden büyük bir ailedir.
Tüm kıymetli meslektaşlarımız ile birlikte, Milli manevi hassasiyetlerimize halel getirmeden, ötekileşmeden ve ötekileştirmeden, mesleki problemlerin çözümü  noktasında  diğer hukuk dernekleriyle, barolarla  ve barolar birliği ile müşterek çalışmalara imza atacağız. Kamu ile işbirliği içinde çalışarak Kamunun karar alma mekanizmalarına katkı sunacağız.” dedi.

“KURULUŞ RUHU VE BUGÜNÜN VİZYONUYLA HUDER’İ YARINLARA TAŞIYACAĞIZ”


Tecrübe ve birikimi genç meslektaşların enerjisi ile birleştirdiklerini belirten OYMAK, “ Çoğunluğu genç meslektaşlarımızdan oluşan bir kadro ile göreve talip olduk. HUDER Ailesini oluşturan her bir meslektaşımızın tecrübesini yolumuza ışık yapacak, hep birlikte mesleğimiz ve meslektaşlarımız için hayırlı çalışmalara imza atacağız. Kuruluş ruhu ve bugünün vizyonuyla HUDER’i yarınlara taşıyacağız.“ dedi.


Genel kurulun ardında yeni dernek yönetimi asil ve yedek üyeleriyle birlikte şu şekilde oluştu;
Yönetim Kurulu; Hasan Oymak, Önder Ataseven, Hatice Hasdemir, Hasan Duran, Halit Aydın Kayacan, Halil Özkan, Muhammet Fatih Sönmez, Ömer Cihat Atilla, Hüseyin Denli, Taha Yasin Caner, Melike Günay Topaçoğlu, Mehmet Kaya, Özge Girgin, Mustafa Çetin, Mesut İskenderoğlu, Merve Erden, Kürşat Taş, Furkan Yaşar, İsmet Nart, Aydın Eymen Çağlayan, Ertuğrul Samet Dükmen, Yusuf Mert Düzenli, Bilal Menteş, Tarık Güney, Kübra Bal, Reşat Arıcı
Denetim Kurulu; Mustafa Asim Kahyaoğlu, Mehmet Fatih Akmeşe, Başak Ak Sezer, Ahmet Sertuğ Aslan, Fevzi Güzeltaş, Zekiye Bayram
Disiplin Kurulu; Necdet Yilmaz, Murat Furkan Çağlayan, Fatih Sayar, Nuran Bildim, Ali Menteş, Mehmet Cemil Erbil

HABER KAYNAĞI : HABER MERKEZİ
HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.