Dolar
8,7574
Euro
10,3148
GRAM ALTIN
491,74
BIST
1.401
Konya
az bulutlu
14°C
Yeni Meram

İçişleri Bakanlığından PCR genelgesi! Konya Valiliği yeni kuralları açıkladı

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni eğitim öğretim yılı öncesinde PCR testi genelgesi gönderdi. Aşı olmayan ya da hastalığı geçirmemiş olanlardan, okul, sinema, tiyatroya girişlerde ya da şehirlerarası toplu taşıma kullanırken istenecek PCR negatif test sonucu 18 yaş ve üzeri için uygulanacak. Konya Valiliği bakanlık genelgesi doğrultusunda kentte uygulanacak yeni kuralları açıkladı.

A+
A-
01.09.2021 10:03
01.09.2021 10:19
0
1210
ABONE OL

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni eğitim öğretim yılı öncesinde PCR testi genelgesi gönderdi. Konya Valiliği de bakanlığın kararı doğrultusunda kentte uygulanacak yeni kuralları kamuoyuyla paylaştı. 

18 yaş ve üzerine uygulanacak

Buna göre, 

Genelgeye göre daha önce aşı olmamış ya da koronavirüs geçirmemiş olan eğitim personelinden düzenli PCR testi istenecek.

Başta öğretmenler olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek görevliler bu kurala tabi olacak.

PCR testi sonuçları okul idareleri tarafından gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacak. Kural 18 yaş üstü için geçerli olacak.

Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, belirli alanlara girişte (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını (uçak, tren, otobüs vb.) kullanma sırasında istenilecek PCR negatif test sonucu da 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı daha önce de yayımlanan genelge ile 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren konser, sinema, tiyatro gibi etkinlikler ve toplu taşıma araçlarında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildiğini duyurmuştu.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.