Konya
°C
Yeni Meram
02.02.2024 15:33

İstanbul Devlet Tiyatroları Karaman'da sahne aldı

Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kültür-sanat etkinlikleri kapsamında İstanbul Devlet Tiyatroları ekibi Karaman’da “Limon” isimli tiyatro oyununu sergiledi.

A+
A-
02.02.2024 15:33
02.02.2024 15:35
0
2812
ABONE OL

Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kültür-sanat etkinliklerine devam ediyor. Bu çerçevede İstanbul Devlet Tiyatroları ekibi "Limon" isimli tiyatro oyunuyla sanatseverlerin karşısına çıktı. Geçtiğimiz Aralık ayında İzmir Devlet Tiyatrolarını ağırlayan Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, dün akşam Piri Reis Kültür Merkezi’nde İstanbul Devlet Tiyatrolarına ev sahipliği yaptı. Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği “Limon” isimli tiyatro oyunu yoğun alkış aldı.
Son dönemde kültür ve sanat etkinliklerinin artırılmasına yönelik önemli çalışmalar yürüten Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Güzel şehrimiz Karaman, tiyatro izleyicisi bakımından yüksek bir potansiyele sahip bir şehirdir. Düzenlemiş olduğumuz kültür-sanat etkinliklerine vatandaşlarımız göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı son derece mutluyuz. Hedefimiz en az ayda bir Devlet Tiyatrolarını Karaman’daki sanatseverlerle buluşturmak. Bu anlamda Şubat ayı içerisinde Diyarbakır Devlet Tiyatrolarını, Mart ayı içerisinde de Ankara Devlet Tiyatrolarını birbirinden güzel tiyatro oyunlarını sahnelemek üzere şehrimizde misafir edeceğiz" denildi. İHA

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.