Konya
açık
11°C
Yeni Meram
08.12.2023 13:26

Karatay Belediyesinden, 'Vuslat'ın 750. yıl dönümü anısına 'Mesnevi'den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi'

Karatay Belediyesi ile Destegül Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Mesnevi'den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi”, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu’nun katılımıyla açıldı. Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında açılan sergi, 17 Aralık Pazar gününe kadar gezilebilecek.

A+
A-
08.12.2023 13:26
08.12.2023 13:33
0
1634
ABONE OL

Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla organize edilen uluslararası anma törenleri, “Vuslat Vakti” temasıyla başladı. Törenler boyunca Mevlâna Kültür Merkezi’nde yapılacak semâ programlarının yanı sıra Konya’nın dört bir köşesinde birçok kültürel ve sanatsal etkinlikler de düzenleniyor.

“MESNEVİ'DEN GELENEKLİ İSLAM SANATLARI SERGİSİ” AÇILDI

Karatay Belediyesi de, Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında Destegül Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle “Mesnevi’den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi” düzenledi.

Hattat Hüseyin Kutlu koordinasyonunda Mevlana Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışı; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

SERGİ, 17 ARALIK PAZAR GÜNÜNE KADAR MKM’DE GEZİLEBİLECEK

Sergi açılışının ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ile beraberindeki protokol üyeleri; Hattat Hüseyin Kutlu ve sanatçılardan eserler hakkında bilgi aldılar. Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür ve Kalemişi teknikleriyle yapılan toplamda 33 eserden oluşan “Mesnevi’den Gelenekli İslam Sanatları Sergisi”, 17 Aralık Pazar gününe kadar Mevlana Kültür Merkezi’nde gezilebilecek.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.