Dolar
8,7646
Euro
10,3092
GRAM ALTIN
491,79
BIST
1.401
Konya
az bulutlu
14°C
Yeni Meram

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Ilgın'ı ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve beraberindeki heyet Konya’da birtakım ziyaretlerde bulundu. Program kapsamında Ilgın Lala Mustafa Paşa Külliyesi ziyaret edilerek Türk Milletinin ortak tarihine vurgu yapıldı.

A+
A-
08.09.2021 16:30
08.09.2021 16:32
0
1390
ABONE OL

Kıbrıs Fatihi Lala Mustafa Paşa tarafından Mimar Koca Sinan'a yaptırılan Lala Mustafa Paşa Camii’de dua ettiğini belirten Tatar, şöyle konuştu:
"Bugün Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC varsa çok bedeller ödedik, çok zahmetler çektik. Bugün güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti ve Doğu Akdeniz'de sizlerin kalesi, bizlerin öz yurdu KKTC ile bütün dünyaya birlik ve beraberliğimizi haykırıyoruz. Bu maneviyat anlamında büyük milletin fertleri olarak bizlerin ortaya koyduğu fedakârlık ve cesaret, geldiğimiz bu aşamada sağladığımız bütün bu süreçler, bizlerin başarısıdır ve zaferdir. Geleceğe umutla bakabilmenin de yegâne teminatıdır." dedi.
Lala Mustafa Paşa Külliyesi hakkında, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a detaylı bilgi aktaran Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş “ Kıbrıs Fatihi Lala Mustafa Paşa tarafından 1576 yılında yaptırılan Lala Mustafa Paşa Külliyesinde Sayın Tatar’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ilgın’a teşriflerinden dolayı teşekkürlerini iletti.”

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.