Konya
°C
Yeni Meram
09.07.2024 12:51

Konmeram Sanayi Sitesi başvuruları 12 Temmuz Cuma günü sona eriyor

İlçenin ekonomisine, üretim ve istihdamına katkı sunmak amacıyla Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Konmeram Sanayi Yapı Kooperatifi başvuruları 12 Temmuz Cuma günü sona eriyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, birikimlerini kazançlı bir yatırıma dönüştürmek isteyen herkesi bu fırsatı değerlendirmeye davet etti.

A+
A-
09.07.2024 12:51
09.07.2024 12:57
0
1773
ABONE OL

Meram’ın ekonomik gelişiminin hızlanması, üretim ve istihdamının artması amacıyla Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Konmeram Sanayi Yapı Kooperatifi üyelik başvuruları devam ediyor. Çomaklı Mahallesi’nde kooperatif usulü ile hayata geçecek sanayi sitesi, 90 bin m² arsa üzerinde 7 blok halinde inşa edilecek. 12 Temmuz Cuma günü son bulacak başvurular www.konmeram.com.tr internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

PROJEDE SANAYİCİ, ÜRETİCİ, ESNAF VE MÜŞTERİ İÇİN HER İNCE DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Toplam 85 imalathane ve 7 adet ticari dükkandan oluşan sitede, 32 adet 332 m², 47 adet 612 m² brüt alana sahip imalathaneler için müracaatlar alınıyor. Konum olarak da cazip bir mevkiye sahip olan Konmeram Sanayi Sitesi, Karaman Caddesi’ne 500 metre mesafede Edebiyat Caddesi üzerinde bulunuyor. 2 adet parsel üzerinde inşa edilecek sanayi sitesi, tır giriş, çıkış ve site içi ulaşımın rahatlıkla yapılabilmesi için 15 metre ve 20 metrelik bağlantı yolları olacak şekilde tasarlandı. Konmeram Sanayi Sitesi’ne ön başvuru bedeli 50 bin TL olarak belirlendi. Müracaat sayısı imalathane sayısından fazla olması durumunda hak sahipleri kura ile belirlenecek. 32 adet 332 m²’lik 1. tip imalathaneler için 1 milyon 600 bin TL peşinat ödenecek, aidatları ise 100 bin TL olacak. 47 adet 612 m²’lik 2. tip imalathaneler için ise peşinat 3 milyon TL, aidatlar ise 200 bin TL olarak belirlendi.

BAŞKAN KAVUŞ; “KAZANÇLI BİR YATIRIM İÇİN BU FIRSATI DEĞERLENDİRMEYE DAVET EDİYORUM”

Dev kentsel dönüşüm projelerinin ardından şimdi de ilçenin ekonomik gelişimi için ‘Büyük Sanayi Hamlesi’ne öncülük ve önderlik ettiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın yaşadığı tarihi değişimi ve dönüşümü ekonomi, üretim ve istihdamda da yaşatmayı hedeflediklerini kaydetti. Sanayi ve üretimde Meram’ı öne çıkaracak ve her detayıyla özel bir proje olan Konmeram Sanayi Sitesi’nin, sanayici, üretici ve birikimlerini değerli bir yatırıma dönüştürmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat olduğunu kaydeden Başkan Kavuş, bu noktada yatırım yapmak isteyen herkesi başvuruları 12 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek bu fırsatı değerlendirmeye davet etti.

HABER KAYNAĞI : HABER MERKEZİ
HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.