Dolar
8,7646
Euro
10,3092
GRAM ALTIN
491,79
BIST
1.401
Konya
az bulutlu
14°C
Yeni Meram

Konya Büyükşehir sel bölgesindeki çocukların yüzünü güldürdü

Konya Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinden en çok etkilenen Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki 500 çocuğa bisiklet hediye ederek çocukların yüzünü güldürdü. Bisikletler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın sel bölgesindeki yaptıkları incelemeler sırasında çocuklara takdim edildi.

A+
A-
01.09.2021 12:20
01.09.2021 12:26
0
1184
ABONE OL

Batı Karadeniz bölgesinde aşırı yağışların yol açtığı sel felaketinde yaralar süratle sarılmaya devam ederken, Konya Büyükşehir Belediyesi bölgede ihtiyaç duyulan ekip, araç ve malzeme desteğini sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki çocukların yaşadığı sıkıntıların izlerini silerek, acılarını bir nebze de olsa unutturmak amacıyla Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki 500 çocuğa bisiklet hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklara bisikletlerini takdim ederken; çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.


Başkan Uğur İbrahim Altay, “Bozkurt’ta incelemelerimizin ardından Emine Erdoğan Hanımefendi ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile birlikte 500 çocuğumuza bisikletlerini teslim ettik, onlarla sevindik. Çocuklar her yerde çok güzel, her yerde çok sevimli. Allah ömürlerine bereket versin. Selin yol açtığı yıkımın izlerini hep birlikte sileceğiz inşallah. Devletimiz her zaman milletimizin yanında” diye konuştu.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.