Dolar
16,7832
Euro
17,4971
GRAM ALTIN
976,05
BIST
2.443,77
Konya
açık
25°C
Yeni Meram

Konya'da 'KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zeka Festivali' başladı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesince düzenlenen yapay zeka temalı bahar şenliği "KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zeka Festivali" başladı.

A+
A-
26.05.2022 16:37
26.05.2022 16:56
0
1400
ABONE OL

Konya Ticaret Odası (KTO) ve Karatay Üniversitesince düzenlenen yapay zeka temalı bahar şenliği "KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zeka Festivali" başladı.

Karatay Belediyesi, Trendyol, Deha Grup ve Konya Çimento'nun destekleriyle organize edilen şenliğin ilk gününde yoğun öğrenci katılımı oldu.

Hem KTO Karatay Üniversitesinden hem de kentteki diğer üniversite ve liselerden 4 günde 20 bin öğrencinin katılımının beklendiği şenlikte, dijital teknolojilere ilişkin etkinlikler yapılıyor.

Bugün başlayan ve 29 Mayıs'a kadar devam edecek şenlikte öğrenciler, mühendislik, e-ticaret, hukuk, sanat, sigortacılık, üretim ve benzeri alanlarda yapay zeka uygulamalarıyla ilgili sunumları dinleme fırsatı bulacak.

KaratayVerse Bahar Şenliği ve Yapay Zeka Festivali'nde öğrenciler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Deprem Simülasyon Merkezi'nde afetlerdeki doğru davranış tutumlarını öğrenecek, emniyet kemeri takmanın önemini ise Konya Emniyet Müdürlüğü simülasyon aracında test edebilecek.

Dört gün sürecek organizasyonda söyleşi, atölye çalışmaları, yarışmalar, spor ve e-spor turnuvaları yapılacak.

Festival, 29 Mayıs Pazar günü Eypio konseri ile sona erecek.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.