Dolar
8,6580
Euro
10,1795
GRAM ALTIN
488,66
BIST
1.419
Konya
açık
24°C
Yeni Meram

Konya, LYS ve YKS'deki başarısıyla göz doldurdu

Konya LGS'de çıkardığı 6 Türkiye birincisinin ardından 2021 YKS sonuçlarına göre de 2 Türkiye birincisini çıkararak büyük bir başarının altına imza attı.

A+
A-
30.07.2021 16:26
30.07.2021 16:33
0
1490
ABONE OL

Geçtiğimiz gün açıklanan 2021 YKS sonuçlarına göre Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu öğrenci M. Selman Güçlü YDT Arapça Türkiye Birinciliği, Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi öğrencisi Melike Demirbağ da Eşit Ağırlık Türkiye Birinciliği unvanını elde etti.

Farklı alanlarda ülke genelinden çıkan 9 Türkiye birincisinin 2'si Konya'daki okullarda eğitim alan öğrencilerden oldu.

Ayrıca Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden İbrahim Pınar da YDT Arapça'da bütün soruları doğru cevaplayarak önemli bir başarının altına imza attı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük şu an yurt dışında bulunan YDT Arapça Türkiye Birincisi M. Selman Güçlü ile video konferans yöntemi üzerinden görüşerek tebriklerini iletti. Ziyarete gelen Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğretmenleri başta olmak üzere bu başarıda emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Eşit Ağırlık Türkiye Birincisi Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi öğrencisi Melike Demirbağ da okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ü ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Büyük, Melike Demirbağ'a bu önemli başarısından dolayı tebriklerini iletti; okul yöneticisi, öğretmen ve velilere teşekkür etti.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.