Konya
°C
Yeni Meram

Bilmem kaçıncı, belediye başkanı kapma yarışları başlamıştır

Bilmem kaçıncı, belediye başkanı kapma yarışları başlamıştır- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
02.04.2024 00:30
01.04.2024 17:08
0
735
ABONE OL

İlgilileri zaten bilir de bir de ben duyurayım dedim. İlçede, yeni bir kaymakam göreve başladığında, belirli bir kesim tarafından kaymakam kapma yarışları başlar. Ataması yapılan kaymakamlar ilçeyi, çevreyi tanıdıktan sonra bu konuları karşılıklı konuşur, sonra da gülümseriz. Sonucu merakla beklenen seçimler tamamlandı. Hasan Ustaoğlu Belediye Başkanı seçildi. Büyük bir ihtimalle Çarşamba günü mazbatasını alır, devir teslim yapılır, makamına oturur. Hayırlı olsun. Bir önceki yazımda şu ifadeleri kullanmıştım. “Beklentim, adaletli, güler yüzlü, kamunun malını yemeyen, yedirmeyen, imkanları doğrultusunda, halkla birlikte halkın içinde bir Belediye Başkanı”

Düşünceme katılan olur, katılmayan olur, saygım sonsuz. Şunu belirteyim, Seydişehir’de ilk on yıllık kesintisiz başkanlık dönemi hariç, bütün belediye başkanları iyi hizmetler yapmıştır. Bu düşüncelere sahip olmasam sürekli olarak Seydişehir Konya’ın en modern, yaşanabilir kentidir diyemezdim. Evet, Seydişehir Büyükşehir havası ile Konya ilinin EN MODERN ve YAŞANABİLİR KENTİDİR. Açık ve net olarak yazıyorum, Gecenin hangi saati olursa olsun, çocuk, yaşlı, kadın, gideceği yere güvenli bir şekilde gider, kimse de dönüp bakmaz.

GELELİM SONUÇLARA

Adalet ve Kalkınma partisi 12.288, Cumhuriyet Halk Partisi 14.040, Demokrat Parti 10.274, Yeniden Refah Partisi 1.835, İyi Parti 326, Halkların Eşitliği demokrasi partisi 97, Türkiye Kominist partisi 40, Zafer Partisi 153, Büyük Türkiye Partisi 78, Hüdapar 79, Millet Partisi 62, Deva Partisi 56, Saadet Partisi 677 oy aldı. Başkan Ustaoğlu’nun 14.040 oy aldığına bakmayın. Aslında en az 35.000 oy aldı…

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Öncelikle şunu ifade edeyim. Seydişehir güzel bir seçim süreci yaşadı. Adaylar ve partililer birbirlerine saygılı, taşkınlığa sebep vermeden çalışmalarını tamamladı sandık vatandaşın önüne kondu. Hani zaman zaman derim ya, Konya’nın en modern kenti Seydişehir’dir diye. Birçok yerleşim biriminde adaylar ve partililer arasında tartışmaların olduğunu duyduk, dinledik. Seydişehir'de böyle bir olayı ne duyduk ne de gördük. Demek ki, Seydişehir gerçekten modern bir kent. Bu arada “Güvenlik birimlerimizin de hakkını teslim edeyim. Gerekli önlemleri aldılar, vatandaşlara güler yüzlü davrandılar, sonuçta hiçbir olaya meydan verilmeden süreç tamamlandı. Emniyet müdürü ve personeline, halkımızın tamamına, bunun yanında Belediye Başkan adaylarına ve partililerine de” teşekkür ediyorum.

EVET…

"Ben olmasam kazanamazdık, ya da, sen ve senin gibiler yüzünden kaybettik" söylemleri bir müddet kullanılacak. Bu cümleye bir ilave daha yapmak istiyorum. “BEN OLSAM KAZANIRDIK” denilecek. Bunların yanında bir konu daha var ki oldukça önemli. “Bilmem kaçıncı, Belediye başkanı kapma yarışları da başlamış oldu” ilgililerine duyurulur.

leblebicia@gmail.com 

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.