Konya
açık
15°C
Yeni Meram

BİR EDEPSİZLİK VE ALÇAKLIK ÖRNEĞİ

BİR EDEPSİZLİK VE ALÇAKLIK ÖRNEĞİ- Kudsi ÖNCÜ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
02.12.2023 00:30
01.12.2023 15:31
0
2309
ABONE OL

Değerli dostlarım, İstanbul Üniversitesi'nden arkadaşlarımızla birlikte oluşturduğumuz bir WhatsApp grubumuz mevcut. Bu grubumuzdaki arkadaşlarla zaman zaman paylaşımlarımız olur. Genel olarak ben yazı yazarak paylaşımları tercih ederim. Diğer arkadaşlarım çoğunlukla ileti şeklinde ki paylaşımları tercih ederler. Bu anlamda bir doktor arkadaşım yazının sonunda resm paylaşmıştı. Bu paylaşım beni son derece olumsuz etkilenmişti ve bu konuyla ilgili arkadaşıma bir cevap yazmam gerektiğini düşündüm. Bu yazıyı yazdım, önemine binaen siz değerli dostlarımla köşemde de paylaşmak istedim.
Köklenciğim iyi geceler, Bu paylaşımın karşısında şaşkınlık içindeyim. Afişe edilen o yazı bir provokatör ve dezenformasyoncu çakal tarafından asılmış vatanımızı devletimizi acziyet içinde göstermeye yönelik provokatör eylemidir. Böyle bir eylemin arkasına takılıp devletini küçük gösterme ve tükenmişlik sendromu içinde ülkemizi aşağılama mahiyetindeki paylaşımı kınıyorum ve lanetliyorum. Bunu paylaşmanın da vatan ve millet sorumluluğu duygusu taşıyan birinin yapmasını da çok yadırgıyorum. Keşke bu tür paylaşımlara siz de alet olmasaydınız. Pehlivanımın (üniversiteden ev arkadaşım) sıfatını ifade ettiği alçağın provokasyonunu paylaşmak yerine hizmete koyduğumuz %80'i yerli ve milli ürettiğimiz hızlı trenimizden, Türkiye'nin enerji ihtiyacının %10'unu karşılayacak Yusufeli Barajı'nın elektrik üretimine başlamasından, senin de gözünün önünde sürekli seyrettiğin Antalya'nın tüm elektrik enerjisini karşılayacak kapasitede enerji üretimine başlayan Ermenek Barajımızdan ve daha yüzlerce 1.500'e yakın baraj ve göletimizden, enerji ihtiyacımızın yüzde elli beşinin yenilenebilir; hidroelektrik santralleri, rüzgar tribünleri ve güneş enerji sistemlerinden temin edildiğini, tünel açma makinesi olarak bilinen köstebek makinesi olarak da adlandırılan makinayı üreten dünyada 4 ülkeden biri olduğumuzdan, teröristlerin temizlendiği Gabr dağından her gün on binlerce varil petrol ürettiğimizden, ilk reaktörünü devreye soktuğumuz nükleer santralimizden, yüz binlerce metreküp doğalgaz ürettiğimiz Karadeniz'den, Türkiye'nin yüzölçümünün yarısına denk gelen yaklaşık olarak 446.000 kilometre kare mavi Vatan ve ekonomik münhasır alanımızın Türkiye'ye tescillenmiş olmasından, Marmaray'dan, Avrasya tünelinden, Kıbrıs'a bağladığımız denizin 250 metre altından aktığımız 126 kilometre nehirden daha sayamayacağım yüzlerce eserden paylaşımları yapsaydınız daha mutlu olmaz mıydınız?
Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin okullarında tahsilini tamamlayan bir Türk hekimi olarak bu paylaşımı yapmanızı şaşkınlıkla karşılıyorum. Ayrıca bir Türk hekimi arkadaşımın bu paylaşımı yapmasından da mahcubiyet ve utanç duyuyorum ve kınıyorum. Tarih boyunca toplumlarda bağımlılık kavramı yerini almıştır halen bu kavram güncelliğinde korumaktadır. Bağımlı kavramının iki boyutu vardır.
1-Herhangi bir maddeye bağımlılık
2- Davranışsal-sosyal bağımlılık bir başka ifadeyle fiziksel bağımlılık.
Siyaset alanında görülen darbe alışkanlıklarıdır. Bu alışkanlığın adı darbe bağımlılığıdır. Ülkemiz bu bağımlılık sendromunu her 10 yılda bir olmak üzere defalarca yaşamıştır. Bazıları fiili müdahale bazıları da muhtara şeklinde olmuştur. AK parti iktidarıyla birlikte darbe bağımlılık sendromu tarihe karışmış ve failleri hak ettikleri cezayı alarak tarihin çöplüğünde yerlerini almıştır. Bu yazımda paylaştığım şekilde ülkemizi devletimizi acziyet içinde gösterme ve tükenmişlik sendromları pompalayarak dezenformasyonlar yaymak gayreti içinde olan kesimleri psikososyal olarak yıllardır irdeliyorum, söylem ve eylemlerine bakarak mantalitelerini çözmeye çalışıyorum. Elde ettiğim sonuç bu kişilerin hemen hemen tamamının mentalite itibariyle özlemini çektikleri darbelerin gerçekleşmemesi sonucu yoksunluk sendromu yaşayarak darbe bağımlık krizlerini tezahür ettirmektedirler. Milletimizin feraseti, bu zavallıların idraklerinin üstünde demokrasiye bağlı ve sadakatlarıyla darbeleri tarihe gömmeyi başarmıştır. Milletimiz sağ olsun vatanımız var olsun.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.