Konya
°C
Yeni Meram

Dün bir bugün iki demeyin. Bir yerden başlamak lazım…

Dün bir bugün iki demeyin. Bir yerden başlamak lazım…- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
20.04.2024 00:44
19.04.2024 16:59
0
561
ABONE OL

Seçimler bitti. Devir teslim gerçekleşti. Başkan makamına oturdu. Hayırlı olsun ziyaretleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Bunun yanında meclis ilk toplantısını yaptı. Komisyonlar oluşturuldu. Memleketin menfaati olan konularda senin partin benim partim diyerek ayrılmayın, birlikte hareket edin. Şunu da ifade edeyim. Meclis üyelerinin tamamı, sağduyulu, hoşgörülü, hepsi memleket sevdalısı, ayakları yere sağlam basan, toplumda kanaat önderi seviyesinde kişiler. Bu sebeple içimin rahat olduğunu belirteyim.
ŞİMDİ…
Başkan Tutal Seydişehir merkez ve mahallelerinin yol standartlarını artırmak için çalıştı. Bu süreçte ilçe merkezi ve bağlı mahallelerini gezdim. Öyle büyük bir sorunumuz yok. Ama bir konu var ki hem yazdım, hem de Başkan Tutal’a söyledim. Nedendir bilmiyorum. Başkan bu talebimi yerine getirmedi.
ATATÜRK CADDESİ…
Malum burası Başkan Abdulkadir Çat zamanında yapıldı. O tarihlerde ağırlıklı olarak yürüyüş yolu düşünüldüğü için çift yol olarak planlandı. Geçen süre içinde buradaki trafik yoğunluğu da göz önüne alınarak Başkan Tutal tarafından orta refüjü kaldırıldı. Daha öncede gündeme getirdim. Buradaki yolun beton kısımlarının araları açık ve çökmeler var. Bu sebeple sürücülerin tepkisini çekti çekmeye de devam ediyor. Sürücülerin tepkisine aynen katılıyorum. Hatta mecbur olmadıkça arabam ile Atatürk Caddesine girmemeye gayret ediyorum. Bu arada oto tamircilerinin de görüşlerini aldım, bahsettiğim yol, araçların yürüyen aksamlarında arızalar ortaya çıkardığını ifade ettiler.
BAŞKANA USTAOĞLU’na İLETİYORUM
Atatürk Caddesindeki durum aynen bu şekilde. Kamuoyunun sesi olarak size aktarıyorum. Caddenin beton bölümlerinde kalan kısımların elden geçirilerek rehabilite edilmesi, araç sahiplerinin ortak isteği. İşin bilimsel yanını çok iyi bilmiyorum. Önümüz yaz, şehir dışından memleketlerini ziyarete gelecek vatandaşlarımız yoğun olacak. Ayrıca çok yoğun bir araç sayımız var. Bu yol ile ilgili daha önce yaptığım çağrı karşılık görmedi. Vardır bir sebebi diyorum. Sayın başkan, Atatürk Caddesinin bahsettiğim kısımlarına bir el atsanız. Ayrıca yol üzerindeki kent mobilyalarının da elden geçirilmesi gerekiyor. El atarsanız. “Eminim çok olumlu dönüşler alacaksınız”

 leblebicia@gmail.com 

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.