Dolar
16,8002
Euro
17,5268
GRAM ALTIN
975,61
BIST
2.443,77
Konya
açık
25°C
Yeni Meram

EVLİLİK VE AİLE (3)

EVLİLİK VE AİLE (3)- Kudsi ÖNCÜ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
22.06.2022 01:48
21.06.2022 14:53
0
1119
ABONE OL

Beşer ve insan kavramları aynı varlık için kullanılan eş anlamlı kavramlar mıdır? Bazı İslam alimlerinin tanımlamalarına göre beşer topluluğu akıl, vicdan, muhakeme, haram, helal vahiy kavramlarıyla tanışmamış, kan döken, can alan, fesat çıkaran bir topluluk olarak tanımlanmaktadır. Meleklerin Hz. Ademi halife/peygamber olarak görevlendirmesine itirazları da beşerin bu vasıflara sahip olmasındandı. Allah Ademi o topluluğa peygamber olarak görevlendirdi. Helâli, haramı, doğruyu, yanlışı öğretti. Bir başka ifadeyle vahiyle şereflendirdi. Allah beşer toplumuna, aklı, vicdanı, muhakeyi, iradeyi/tercih hakkını verdi. Hz. Adem’le birlikte beşer topluluğu bir bakıma sosyal anlamda evrimleşti, insan vasfına kavuştu. Böylece insan imtihan sahnesinde yerini aldı. Kurani ifadeyle insan başıboş bırakılmadı. İnsan tercih hakkını kullanarak iyilikleri/salih amelleri karşılığında mükâfatı, yanlışları/günahları karşılığında cezasını çekeceği bilgisine erişti.
Sonuç olarak;
-Evlilik ülfet ve muhabbete dayalı mukaddes bir birlikteliktir.
-Evlilik, bir meskeni, bir büroyu ortak kullanmak değildir. İş ortaklığı değildir.
-Sadece cinsel tatmin aracı değildir.
-Evlilik, aile kurumunun ilk adımı ve açılan ilk kapısıdır.
-Aile kurumunun yıkımının en büyük sebebi,(yakın veya uzak)üçüncü şahısların çıkardıkları fitnelerdir.
Aile kurumu, her türlü fitneye kapalı olmalıdır.
-Nesillerin hamurunun mayalandığı teknedir.
-Milletlerin bekası, geleceği ve teminatıdır.
AİLE VE MİLLET
Toplumların en küçük yapı taşı ailelerdir. Tıpkı insanın en küçük yapı taşının hücre olduğu gibi. Sağlam hücreler üzerine bina edilmeyen organizma sağlıklı olamaz. Aile yapısı sağlıklı olmayan toplumlardan sağlıklı millet teşekkül etmez.
O halde aile olgusu çok önemlidir. Çünkü milletimizin bekasına kast edenlerin de öncelikle saldırdıkları kurumun aile olduğunu görüyoruz.
Evlilik müesseseni dejenere ederek, evrensel ahlak kurallarını geçersizleştirerek, çeşitli sosyal mühendislik projelerini empoze etmektedirler.
Flörtlü hayat, sevgili olarak kalma, çok daha korkunç ve fıtrat dışı erkek-erkek birlikteliği, taşıyıcı anne vs bunlardan bazıları.
Nesep aile kurumunun sürekliliğinin/sürdürülebilirliğinin temel şartıdır. Bir başka ifadeyle neslini sürdürme içgüdüsünün neticesi meyvesidir. İşte saldırıların temelindeki amaç nesbi/nesli ifsad etmektir.
LGBT adı altında adlandırılan, tarihte Allah’ın lanetine uğramış helak olmuş bir topluluğu kuyruğuna takarak legalleştirme sapıklığı içine düşen, sahiplenen siyasilere ne demeli?
Utanmadan bunları yaşam biçimi ve tercih gibi söylemlerle toplumu kanıksatma gayreti içinde olanları lanetliyorum. Bu anlayışlar ve tezviratlar sosyal bulaşıcı bir hastalıktır.
Bizim kültürümüzün bize miras olarak bıraktığı ve hiç bir zaman da vaz geçmeyeceğimiz AİLE tanımımız şudur; "Aile, ülfet ve muhabbete dayalı mukaddes bir birlikteliktir." Bir iş ortaklığı, büroyu ortak kullanım, cinsel içgüdü paylaşımı değildir. Buradan evlilik karşıtı, aile düşmanı ahlak yoksunlarına sesleniyoruz. Ne yapsanız boş, inadına aile, yine aile, hep aile.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.