Konya
°C
Yeni Meram

Kötü olmalarını anlayabilirim. Ancak kötü niyetli olmalarını anlamam

Kötü olmalarını anlayabilirim. Ancak kötü niyetli olmalarını anlamam- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
08.04.2024 00:22
07.04.2024 13:23
0
605
ABONE OL

Yalancı Çoban’ın hikayesini biliriz. Canı sıkılan çoban sürüyü kurt kaptı hikayesini uydurur, köylüleri bir kandırır, iki kandırır, üç kandırır, sonra da bütün sürüyü kurt kapar.
Yani iş işten geçmiş olur. Ülkemiz futbolunda da durum aynı. Federasyon artık kasıtlı. Belli bir kesiminde işine geldiği için, sağ gösterip sol vuruyor. Yaşananlara karşı gibi görünüp, işlerine geldiği için bıyık altından gülüyor, federasyon ve hakemleri eleştiriyor. Her zaman ki gibi hedef saptırıyor. Olan da bizim gibi Anadolu takımlarına oluyor. Ne hakkımızı savunabiliyor, ne de arayabiliyoruz.
Evet… Hakemler kötü gerçek bu. ANCAK… Acı olan tarafı ise kötü olduklarından daha çok kötü niyetliler.
Bunu Trabzon maçında da gördük. Nasıl diyeyim, iliklerimize kadar yaşadık, bize yaşattılar.
Bir penaltı verilmedi. Dünyanın her yerinde “kırmızı kart” olan Trabzonsporlu Thomas Meunier’in Oğulcan’a attığı ters yumruk ya da ters tokat ne derseniz deyin.
Akıl alacak gibi değil, böyle bir vuruşu görmezden gelen hakem Atilla Karaoğlan ile VAR’daki Koray Gençerler nasıl bir vicdanınız var? Nasıl görmezden gelirsiniz?
Beyler Allah’tan da mı korkmadınız?
Bakın bu kul hakkıdır. Kazandığınız para helal mı değil mi? Empati yapın. Bu paranın size hayrı olmaz. İlahi adalet er geç tecelli eder. Sahada yaşananları görmezden gelen Federasyonun hiçbir yaptırım uygulamayacağını adım gibi biliyorum. Zaten günlerdir ortalarda yoklar.
Futbol camiasının, milyonlarca taraftarın eleştirilerinin odağındasınız. Ama ne bir istifa ne de bir yaptırım var.
YALANCI ÇOBANA DÖNDÜNÜZ.
Milyonlarca taraftar artık sormaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanı hala neden istifalarını istemiyor. Federasyonun bu tutumu, artık Cumhurbaşkanı’na da zarar vermeye başladı. Anadolu’ dan bunu görüyoruz.
ÖMER BAŞKAN…
Sayın başkan, göreve geldiğin andan itibaren canla başla çalıştığını görüyorum. Allah var elini değil başını taşın altına koyuyorsun. Trabzon maçında yaşananlar ortada. İsyan etmekle haklısın. Ancak… Konyaspor ne oynuyor. Buna da bir bakalım. Bu açıklamalar sadece taraftarın gazını alır, başka bir işi yaramaz ve bizi kurtarmaz. Seni anlıyorum, çok zor bir zamanda göreve geldin. Bir daha yazıyorum. Elini değil başını taşın altına koydun. Çabanı takdir ediyor, samimiyetine inanıyorum. Ancak, yenilgiye bahane aramana katılmıyorum.
Bu arada üzerine basarak bir daha yazıyorum.
Hakemlerin “Kötü olmalarını anlayabilirim. Ancak kötü niyetli olmalarını anlamam”…

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.