Dolar
8,8751
Euro
10,3646
GRAM ALTIN
495,58
BIST
1.384
Konya
açık
21°C
Yeni Meram

Öykü Kahve dualarla açıldı

Konya Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Çevre Derneği (KONEVİ-DER) bünyesinde faaliyet gösterecek olan Öykü Kahve açıldı

A+
A-
09.09.2021 14:25
09.09.2021 14:35
1
1422
ABONE OL


Şems-i Tebrizi Mahallesi Ahmet Özdemir Sokak’ta açılışı gerçekleştirilen Öykü Kahve’nin açılış törenine çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmalarını gerçekleştiren KONEVİ-DER Yöneticisi ve KTO Karatay Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Arapça Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Sönmez, “Gençlerimizin burada abilerinin ve büyüklerinin tecrübelerinden faydalanabilmelerini istedik ve böyle bir yer açmayı hedefledik. Gençlerimize sahip çıkabilmeyi istiyoruz. Türkiye’de okumakta olan yaklaşık 25 milyona yakın öğrenci genç var. Bu sayı ülkede petrol, doğalgaz veya altın bulunmasından daha değerlidir. Buralar gençlerimizi korumak ve sahip çıkmak için açılmış yerlerdir. Geçmişte olduğu gibi dünyanın yönetiminde söz sahibi olmamız gerekiyor buda gençlerimizle olacak” dedi.

Öğrencilerden Mehmet Akif Arıkan ise, “İlk önce şunu söylemek isterim; vakıfımız en başta bize kardeşlik duygusunu her zaman yaşatıyor. Elhamdülillah bunu hissedebiliyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen kişilerle burada tanışabilme fırsatı da buluyoruz. Öykü Kahve’de biz aynı kafadan, aynı zihniyetten olan arkadaşlarımızla oturabileceğiz. Burada arkadaşlarımızla hadis, tefsir sohbeti oluşturarak vakit geçirebileceğiz. Bunun için bizlere fırsat sunan yönetimimize ve işadamlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Açılış edilen duaların ardından gerçekleştirildi. Hüseyin MENEKŞE

HABER YORUMLARI
  1. Bilal ÇETİN
    2021-09-09 18:16:27
    MaşaAllah BarikAllah Allah mübarek eylesin.