Konya
hafif yağmur
9°C
Yeni Meram
20.11.2023 17:34

ÖZGÖKÇEN: EN BÜYÜK SORUN YIPRATILMAK!

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, kulübe başkan adayının çıkmamasının en büyük sebebinin kişilerin yıpranma korkusu olduğunu belirterek, “İnsanlar bu borçtan korktukları için değil, kişiliklerin zedelenmesinden ve yıpranmaktan korktuğu için uzak duruyorlar” dedi

A+
A-
20.11.2023 17:34
20.11.2023 17:35
0
415
ABONE OL


*Özgökçen’den veda toplantısı
TÜMOSAN Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Olağanüstü Genel Kurul’un ertelenmesinin ardından basın mensuplarıyla veda toplantısında bir araya geldi. Fatih Özgökçen, “Yeterli sayıya ulaşılamadığı için genel kurulumuz 1 hafta sonra, aynı yer ve saat olmak üzere ertelenmiştir. İptal edilmiştir gibi bazı ibareler duydum ve gördüm. İptal edilme söz konusu değil, sadece yasa ve tüzük gereği genel kurulumuz bir hafta sonraya ertelenmiştir” dedi. Görev sürecini ve başkanlık seçiminde yaşananları değerlendiren Fatih Özgökçen, “Maddi imkanlar ne kadar el vermese de biz zor görevi kabul ederek 5 Haziran 2021 kongresi ile göreve geldik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bir ve beraber hareket etme kabiliyeti ortaya koyduk. Tarihin en büyük başarısını gösterdi Konyaspor. Bunda en büyük pay şehirdeki Konyaspor sevgisinin yansımasıydı" dedi.

*Bu durumu ilk kez yaşıyoruz!
GÖREVE geldikleri ilk kongreden bugüne gelinen sürece ilişkin açıklama yapan Başkan Fatih Özgökçen, “Öncelikle bu durumu ilk kez yaşıyoruz. Daha önceki bizim dönemimizde yapılan genel kurullar ilk oturumda gerçekleşiyordu. Bu genel kurul ikinci oturuma kaldı. Son dönemde istifa çağrısı çok yükseldi. Biz de geçen sezon bitmeden bunun yapılmasının doğru olmadığını söyledik. Kısa bir süre önce de genel kurulumuzu yaptık. O dönemde Konyaspor'u daha iyi yönetecek biri varsa, camiayı bir araya toplayacak birileri varsa buyursun demiştim. Bu kongre sonrasında da taraftarın istifa çağrısı çok yükseldi. Genel kurul kararı aldık. Gönül isterdi ki bugünkü olağanüstü genel kurulda görevi bir an önce yeni yönetime devredelim. Ama maalesef bu olmadı. Uzak duruldu" dedi ve Fatih Özgökçen açıklamalarına şöyle devam etti.

*İnsanlar yıpranmaktan korkuyor
“BEN ve 22 kişilik yönetim kurulu arkadaşım bu kulübün tek kuruşunu heba etmemek ve takımı daha iyi yerlere getirmek adına çaba harcadık. Ama bugün iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırıyoruz. Bugün açık arama değil birleşme günüdür. Konyaspor'un uzun vadede 634 milyon (20 milyon Euro) lira borcu var. Biz bunu resmi bir makam üzerinden açıklıyoruz. Birileri çıkıp borcun bunun çok daha üstünde olduğunu söylüyor. Sonra da niye başkan adayı çıkmıyor diye soruyoruz. El baş üstünde getirdiğimiz yönetimleri eleştiri içerisinde gönderiyoruz. İnsanlar bu borçtan, rakamdan korktukları için değil kişilikleri zedelendiği ve yıpranmaktan korktuğu için uzak duruyorlar. Ne zaman bu durum değişir o zaman insanlar Konyaspor’a başkan olmak ve yöneticilik yapmak için sıraya girerler”.

*Konyaspor vazgeçilmez değer
GÖREV süresi boyunca şehrin en büyük markalarından biri olan Konyaspor'a katkı sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Fatih Özgökçen, kulübün kendileri ve şehir için vazgeçilmez bir değer olduğunu ifade etti. Özgökçen, taraftarın istifa söylemlerinin had safhaya ulaştığı bir noktada, sportif başarı ve başarısızlığın da etkisiyle genel kurul kararı aldıklarını anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü. "Genel kurul kararı alınmadan önce de şehrimizde yönetici olabilecek arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle, iş insanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Bu, dönem içerisinde de genel kurul kararlarından sonra da oldu. Benim de görüşmelerim oldu, arkadaşlarımızdan bir kısmının da görüşmeleri oldu. Ancak görüştüğümüz kişiler maalesef görev almaya sıcak bakmadılar. Bugünkü olağanüstü genel kurulda biz görevimizi hemen devredip, yeni yönetimin bir an önce işe başlamasını isterdik ama bu mümkün olmadı”.

*Ödenmeyecek bir borç yok
“KONYASPOR'UN ağustos ayındaki borcu 634 milyon lira olarak açıklanıyor. 'Biz bunu herkese vermeye hazırız' diyoruz. Söylentilere inanılarak, itibar edilerek, '634 milyon lira borç yok, çok daha fazla' diye yazılan yazılara, söylemlere itibar ediliyor. Resmi makamların, resmi mercilerin vermiş olduğu, ibra edilen beyanlara itibar etmiyoruz. Bunun hiç kimseye faydası yok. Konyaspor'un borcu 50 lira da olsa Konyaspor bizimdir, 1,5 milyon lira da olsa Konyaspor bizimdir. Korumak zorundayız. Niye başkan adaylarımız çok fazla çıkmıyor? Niye çıkmadığını kendi tecrübelerimden söylemek istiyorum. Gelirken el üstünde, baş üstünde getiriyoruz. Fakat gönderirken kişilikleri de dahil olmak üzere çok yıpratıcı, sanki oraya hizmet etmemiş, çabalamamış insanlar olarak geri gönderiyoruz. 20 milyon Euro borç, bugün Konya için çok yüksek bir rakam değil. Ama insanlar bu rakamdan kaçtığı için değil, yıpranma, Konyaspor'a gönül veren insanların bu işten dolayı zedelenme korkusundan dolayı çok da fazla talipli olmadığını 2,5-3 yıl içinde gözlemledik”.

*Gün birlik ve beraberlik günü
“KONYASPOR hepimiz için vazgeçilmez bir değer. Bunu hepimiz dile getiriyoruz ancak, eylemlerle de bu söylemi yerine getirmeliyiz. Biz 2.5 yıl önce şu anki şartlardan daha zor bir dönemde görev geldik. Şu anki yönetimde ben dahil 23 kişiyiz ve bu 23 kişi maddi-manevi noktada fazlasıyla üzerine düşen görevi yaptı. Sehven hatalarımız olmuştur, ancak kulübün 1 kuruşunu heba etmemek adına gece-gündüz çalıştık ve uğraş verdik. Konyaspor hepimizin, daha iyi yerlere gelmesi adına ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bizden sonraki gelecek yönetimi de maddi ve manevi her zaman gerekli desteği vermeye hazırız. Gün açıkları kapatıp, birlik ve beraberlik günü. Geçmişe bir çizgi çizilmeli ve yeni gelecek yönetim yıpratılmadan her türlü şartlarda desteklenmeli. Ayrıca kulübün bir an önce şirketleşmesi gerekiyor. Biz bu konuda çalışmalarımızı yaptık ancak görev süremiz yetmedi. Bizden sonraki yönetim mutlaka bu konuya eğilmeli. Konyaspor, yönetimi ve başkanını haftaya bulacaktır. Bundan şüphemiz yok. Bana göre başkan adayının çıkmamasının sebebi, çok yıpratıcı olması. Borç ya da skor değil. Maalesef ki bu böyle”. *HÜSEYİN TURGUT

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.