Dolar
8,8908
Euro
10,4249
GRAM ALTIN
501,96
BIST
1.385
Konya
parçalı az bulutlu
21°C
Yeni Meram

Özgökçen: “Transferde gecikmeyeceğiz”

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen transfer çalışmalarının hızlandığını belirterek, takıma maksimum fayda sağlayabilecek oyuncular üzerinde durduklarını söyledi.

A+
A-
10.08.2021 16:02
10.08.2021 16:03
0
1406
ABONE OL

BAŞARILI BİR SKORLA DÖNMEYİ ARZU EDİYORUZ


Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen ve Yönetim Kurulu ile Teknik Direktör İlhan Palut, medya mensuplarıyla bir araya geldi. Kayacık Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Özgökçen ve Teknik Direktör Palut açıklamalarda bulundu. Takımın Konya’da 28 Haziran’da kampa başladığını ve daha sonra Erzurum’a kampa gittiğini söyleyen Fatih Özgökçen, “Hocamızla yaptığımız değerlendirme neticesinde çok faydalı bir kamp olduğunu söyledi. Orada Antalyaspor'la ve Erzurumspor’la hazırlık maçı yaptık. En nihayetinde de takımın dönüşü akabinde Alanyaspor’la bir hazırlık maçı yapıldı. Tabii bu maçlar takımların eksiklerini görme açısından faydalı oluyor. Ama net bir kanaat bildirme değildir. Her takımın kendine göre eksiklikleri ortaya çıkıyor. Bu eksiklerin nasıl giderilebileceği yapılan değerlendirmeler ile sübuta eriyor. Ben takımı ilk defa Alanya’da seyrettim. Tabii ki eksiklerimiz var. Taraftarlarımız da söylüyor, inşallah o eksiklikleri tamamladığımız takdirde bir kolej havasında takım oluşturulduğunu görebileceğimizi umut ediyorum. Bu noktada hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Tabii bu dönem 100. yıl, bu noktada çalışmalar devam ediyor. İlk maç Sivasspor’la. Sivasspor iyi bir ekip. Oturmuş bir kadrosu var. Yeni takviyeler de yapıldı. Avrupa Kupası’nda da ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Biz Avrupa noktasında da kendilerine başarılar diliyoruz. İnşallah Pazartesi günü deplasmanda sezonu açıyoruz, başarılı bir skorla dönmeyi arzu ediyoruz. Tabii ki futbolda her zaman galip gelmeyi isteriz. Ne olursa olsun sportif başarı her zaman için önemli. Bunun için mücadele edeceğiz, ediyoruz. Daha güzelini yapmak için de çaba sarf edeceğiz” dedi.


KANAT, FORVETTEN ÖNCE SONUÇLANIR


Transfer çalışmaları hakkında konuşan Başkan Özgökçen, “Transfer komitesi için 4 arkadaş belirledik. Scout ekibi, hocamız ben de dahil olmak üzere çok fazla isim geliyor, inceliyoruz. Transferlerimizde de gecemize gündüzümüze kattık. Transfer yapmak çok kolay, paranız varsa daha da kolay. Alırsınız bir santrafor. Çok büyük İsimler de alabilirsiniz. Ama bu isimlerin takıma ne kadar entegre olabileceği önemli. Aksi takdirde daha büyük sorunlar ortaya çıkıyor. Biz isimlerden daha ziyade takıma katkı ve uyum sağlayabilecek isimler üzerinde duruyoruz. Buna da ortak bir şekilde karar veriyoruz. Bu da belli bir süreci gerektiriyor. Çalışmalar şu anda daha hızlandı. Çünkü artık lig de başlayacak. Birinci tercih hazır olanlar, hazır olmaz ise elimizdeki mevcutlarla başlayıp daha sonra takviyeyi yapmak. Bunun da çok gecikmesini istemiyoruz. Kanat bölgesinde de çalışmalar devam ediyor. Kanat belki forvetten daha önce sonuçlanır diye tahmin ediyorum. Ama neticelenmeden belirli bir aşamaya gelmiş olsa bile sözleşme imzalanmadan açıklanması çok doğru olmuyor” şeklinde konuştu.


DİOUF, THİAM VE SİNAN GÜMÜŞ GÜNDEMDE DEĞİL


Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, kamuoyunda ismi çıkan oyuncularla görüşme olup olmadığı sorusuna ise, Mame Diouf'un kesinlikle gündemlerinde olmadığını Thiam'la ise girişimde bulunduklarını ancak vazgeçtiklerini söyledi. Özgökçen, Hataysporlu Mame Diouf'la ilgili olarak "gündemimizde kesinlikle yok" derken Fenerbahçe'de yeni sezonda düşünülmeyen ve kadrodan çıkartılan Mame Thiam'la ilgili, "Görüştük ama farklı nedenlerden geri çektik" dedi. Özgökçen, Sinan Gümüş'ün de gündemlerinde olmadığını kaydetti.


KOMBİNE FİYATI BİZİM ELİMİZDE DEĞİL


Kombine fiyatlarıyla alakalı da açıklama yapan Başkan Özgökçen, “Kombine satışı yapıp yapmama noktasında baya tartıştık. Fiyatlarla ilgili herkesin kendine göre bütçesi var. Günün şartları ve giderlerini düşünmek lazım, imkanımız olsa da herkes çok cüzi miktarda ödeyerek gelsin. Bir kombinenin maliyeti 200 TL. Bunu da bizden alıyorlar. Buna temizlik ve güvenlik giderleri ekleniyor. Bunları çok isteyerek yapmadık. Emsallerimizin açıkladığı rakamlar var, normal gibi. Ne açıklarsak açıklayalım yüksek diyenler olacaktı. Şartlar böyle. 21 bin taraftarımızı maça bekliyoruz. 100. yılda stadyumumuzu hareketli hale getirmek adına yer belirlemeleri yaptık. Ambiyansı stadın tamamına yaymamız gerekiyor. Taraftarlarımızdan ricamız herkes aşısını olsun. Çünkü stad girişlerindeki denetimler bu doğrultuda olacak” dedi.
MUHAMMET GÜMÜŞ

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.