Konya
açık
11°C
Yeni Meram
08.12.2023 16:33

Selçuk Üniversitesi ‘Yaşam Kapsülü’ projesiyle birincilik ödülü aldı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Arda Tohumoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Akıllı ve Sürdürülebilir Şehir Çözümleri Ideathon”unda “Yaşam Kapsülü” projesi ile birincilik ödülü aldı.

A+
A-
08.12.2023 16:33
08.12.2023 16:34
0
1496
ABONE OL

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu Zindankale Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Konya ve şehir dışından katılımcılar 24 saat boyunca “Akıllı Ulaşım ve Mobilite”, “İklim Değişikliği”, “Sıfır Atık”, “Yeşil Enerji”, “Afet ve Acil Durum” gibi önemli şehir sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirmek için yarıştı. Toplumun geleceğini etkileyecek kritik konulara çözüm sunmayı hedefleyen yarışmacılar, Konya Büyükşehir Belediyesinin ilgili birim uzmanlarından oluşan jüriye projelerini sundu. Maratonun değerlendirme ve sonuç kısmında çevresel ve yerel sorunlara getirdikleri çözümlerle dikkat çeken önemli projeler ödüllendirildi.
Ideathon’da Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Arda Tohumoğlu “Afet ve Acil Durum Yönetimi” kategorisinde “Yaşam Kapsülü” projesi ile birinciliğe değer görüldü.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.