Konya
°C
Yeni Meram
21.11.2023 12:54

Seydişehir’de Türkoğlu aday adayı oldu

Yaklaşan Mahalli İdareler seçimleri öncesinde Ramazan Türkoğlu, AK Parti Seydişehir İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını ilçe başkanlığına sundu. AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay tarafından aday adaylık müracaatı kabul edilen Türkoğlu, “Seydişehir için yeni bir başlangıç zamanı” dedi.

A+
A-
21.11.2023 12:54
21.11.2023 12:56
0
1813
ABONE OL

Yıllarca AK Parti teşkilatlarında görev yaptığını söyleyen Ramazan Türkoğlu, “AK Parti, bizim evimiz gibidir. Biz siyasete burada başladık, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya liderine Seydişehir’de yol arkadaşı olabilmenin haklı gururunu yaşadık. Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı ve Seydişehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerimizin ardında doğup, büyüğüm, ata toprağım Seydişehir’imizi daha iyi yerlere getirebilmenin derdi ile dertliyiz. Gençliğimizden aldığımız enerji ve kazanmış olduğumuz tecrübeler ile ilçemiz için gece gündüz demeden çalışacağız. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için, var ise etrafımızda kırgın olan bir araya getirip kırgınlıkları sona erdirmenin gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

BEN DEĞİL, SEYDİŞEHİR İÇİN BİZ OLACAĞIZ
AK Parti’nin Seydişehir’i rekor oyla kazanacağını söyleyen Türkoğlu, “Mevcut belediye başkanımıza iki dönem boyunca ilçemizde yürüttüğü çalışmalar için teşekkür ediyorum. Yine şahsımdan başka aday adaylığı müracaatında bulunan arkadaşlara da başarılar diliyorum. AK Parti’de bu bir bayrak yarışıdır. Partimiz yetkili organlarının adaylık için alacağı karara saygı duyuyoruz. Seydişehir’imiz için en doğru ismi tercih edeceklerinden hiçbir zaman şüphe duymuyorum. Adaylığa uygun görülmemiz halinde Seydişehir için daha iyisini yapacağımıza inanıyorum. Bu teşkilatta yetişmiş birisi olarak her daim teşkilatımızın emrinde ve Milletvekillerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Milletimize rağmen değil, tüm kararları milletimizle birlikte alacağız. Ben değil, Seydişehir için biz olacağız. Hemşehrilerimizle ve teşkilatımızla birlik beraberlik içerisinde ilçemizi daha güzel yarınlara taşımak için gayret edeceğiz. Bismillah diyerek, hayır niyetlerle çıktığımız bu yol da, Rabbim akıbetimizi de hayreylesin inşallah” diye konuştu.RAMAZAN TÜRKOĞLU KİMDİR?
17 Haziran 1984 tarihinde Konya ili Seydişehir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Seydişehir’de tamamladıktan sonra lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde bitirdi. Türkoğlu, Yüksek Lisans Eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamladı.
AK Parti’nin kuruluş süreciyle birlikte gençlik kollarında aktif görev alan Türkoğlu, 2010-2014 yılları arasında AK Parti Seydişehir Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Gençlik kollarında bulunduğu sürede ilçe, il ve Genel Merkez Gençlik Kolları delegesi olarak da görev alan Türkoğlu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Seydişehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bir süre İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ile Belediye Meclis üyeliği görevlerini birlikte yürüttü. Belediye Meclis üyeliği görevi süresince Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığını da yürüten Türkoğlu, bu dönem de ilçe gençlerine yönelik farklı projelerin gelişmesine katkı sağlayarak, Seydişehir Belediyesi’nin gençlere yönelik yapmış olduğu çalışmalarda aktif rol aldı.
Gençlik yıllarından itibaren birçok toplum ve kamu yararına hizmet veren sivil toplum kuruluşlarında da çalışma yürüten Ramazan Türkoğlu, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği’nde gönüllü olarak bulunmuş aynı zamanda Seydişehir Türkiye Gençlik Vakfı’nın kurucu ekibinde de yer almıştır.
2008 yılından itibaren Seydişehir’de inşaat ve otomotiv sektörlerinde ticari faaliyet gösteren Türkoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER KAYNAĞI : HABER MERKEZİ
HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.