Dolar
8,6571
Euro
10,1391
GRAM ALTIN
492,31
BIST
1.407
Konya
hafif yağmur
12°C
Yeni Meram

Türkiye birincisi PEMA Kolejinden çıktı!

Kurulduğu günden bu yana bireysel ve kitlesel anlamda hem liseye geçiş sınavlarında hem de üniversite sınavlarında adından söz ettiren PEMA Eğitim Kurumları, 2021 YKS’ye de damgasını vurdu.

A+
A-
28.07.2021 17:41
28.07.2021 17:43
0
1643
ABONE OL

Bugün açıklanan YKS sonuçlarına göre PEMA Koleji öğrencilerinden Melike DEMİRBAĞ Türkiye 1. si oldu.

PEMA Eğitim Kurumlarının Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit KOÇ, bu başarıda emeği olan yönetim kuruluna, idarecilerine, öğretmenlerine ve kendilerine ilk günden itibaren güvenen tüm velilerine teşekkür etti.

Elde ettiği büyük derecelerle haklı bir gurur yaşayan PEMA Eğitim Kurumlarının Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit KOÇ şunları söyledi:

Her yıl olduğu gibi şükürler olsun, yine büyük bir başarı ile sizlerin karşısına çıkıyoruz. 2021 LGS Türkiye 1.liğinin ardından 2021 YKS’de de Türkiye 1. si çıkararak başarımızı taçlandırdık. Öğrencimiz Melike DEMİRBAĞ’ı ve ailesini bir kez daha tebrik ederim. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle, eğitim camiasıyla, kısacası tüm Türkiye artık şuna inandı: PEMA’da başarı tesadüf değil, bir gelenektir.

Ancak elde edilen başarılarla yetinmemek ve başarı çıtasını daha üst seviyelere çıkarmak; yerel, ulusal ve uluslararası alanda iz bırakmak, geleceğe dair büyük hizmetlere imza atmak ve hayatı öğretmek hepimizin öncelikli görevidir.

Öğrencilerimizin ayrıcalıklı bir okulda eğitim aldığını hissettiren bir kurum durumundayız. Türkiye’nin geleceğine yönelik hedeflerimizi; eğitim bilimlerinin temel ilkelerine inanmış ve bunları beceri haline getirmiş öğretmenlerimizle ve tüm altyapısı sağlanmış öğrenme ortamlarında gerçekleştirmeye çaba gösteriyoruz.

Bize güvenen değerli velilerimiz, hiçbirinizin gözü arka kalmasın. PEMA KOLEJİ olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan, millet, bayrak aşkıyla, Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşan, milli ve milletlerarası alanda kendini kabul ettirmiş, öz güveni yüksek, akademik alanda başarı sağlamış, sağlıklı düşünebilen, mutlu bir nesil için çalışıyoruz. Her bir öğrencimizin; vatana millete hayırlı evlatlar olmaları, ulusal ve uluslararası alanlarda şehrimizi gururla temsil etmeleri, köklü bir geçmişin mirasını geleceğe taşımaları için var gücümüzle çalışıyor ve birlikte nice başarılara ve hedeflere ulaşacağımıza ve mazimizin atiye ışık tutacağına yürekten inanıyoruz.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.