Dolar
17,9638
Euro
18,2633
GRAM ALTIN
1.027,29
BIST
2.857,18
Konya
açık
31°C
Yeni Meram

Uygur kardeşler Akşehir’de babalarının büstünü görünce duygulu anlar yaşadı

Akşehir’e gelerek ‘Süt Kardeşler’ isimli tiyatro oyununu sergileyen Süheyl ve Behzat Uygur, tiyatro ekibi ile birlikte Akşehir Gezisi yaptı.

A+
A-
22.02.2022 16:41
22.02.2022 16:50
0
2037
ABONE OL

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’inde eşlik ettiği gezi de tarihi arasta çarşısı, Gülmece Parkı, Nasreddin Hoca Türbesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, tarihi Akşehir Evlerinin bulunduğu sokaklar, tarihi hamam ve kilise, Nasreddin Hoca Evi’ni ziyaret eden ekip, Akşehir’in tarihi ve kültürel güzelliklerine hayran kaldılar.

Süheyl ve Behzat Uygur Kardeşler; Akşehir Gülmece Parkı’ndaki bizi güldürenler kategorisindeki karikatürist, sinema ve tiyatro sanatçılarının büstlerini de incelediler. Tiyatro sanatçılarının büstlerinin yer aldığı alanda özellikle babaları Nejat Uygur’un büstünün de bulunduğunu görünce duygusal anlar yaşayan Süheyl ve Behzat Uygur, babalarının büstü ile fotoğraf çektirdiler. Türk toplumuna mal olmuş birçok sanatçının büstlerinin böyle güzel bir şekilde yer almasından mutluluk duyduklarını belirten Behzat Uygur “Babamızın büstünün de böyle yer alması bizleri çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Akşehir’deki insanların sıcaklığını tanıma imkânı bulduklarını ve bu büstün böyle güzel bir alanda sergilenmesinden mutluluk duyduğunu belirten Süheyl Uygur’da Akşehir’in gerçekten bir kültür şehri olduğunu ifade etti.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da, Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosunu Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını, babaları Nejat Uygur’dan geçen tiyatro ve sanatçılık ruhunu iki kardeşin en iyi şekilde taşıdıklarını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatro ekibi, Nasreddin Hoca Türbesi’nde dua ederken, tarihi kilise ziyaretlerinde de kilisenin akustiğine hayran kaldılar.

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.