Konya
°C
Yeni Meram

22 gazeteci ile başladı, onurla gururla devam ediyor

22 gazeteci ile başladı, onurla gururla devam ediyor- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
18.04.2024 00:38
17.04.2024 13:39
0
666
ABONE OL

Üyesi olmaktan onur duyduğum Türkiye Spor Yazarları Derneği 14 Nisan 1963'de, yani bundan tam 61 sene önce 22 gazeteciyle yolculuğuna başladı. 61 yıl önce başlayan yolculuk, bugün yazarı çizeri, muhabiri foto muhabiri, TV'cisi radyocusuyla 2000 emekçiyle onurla gururla devam ediyor.
TSYD Oğuz Tongsir’in başkanlığında ve değerli yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türkiye'nin dört bir yanındaki 11 şube ve 70 temsilcisiyle ülkenin en güçlü medya kurulusu oldu. Ama hepsinden önemlisi Atatürk'ün çizdiği yolda, gerektiğinde kalemini kıran ama satmayan üyeleri ve onurlu duruşu ile yolculuğuna bugün devam ediyor, yarınlarda da devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu girişi yaptıktan sonra gelelim bizim için hayati önem taşıyan haftaya.
Ligin boyu kısaldı, bir puanın değil bir golün bile çok önem taşıdığını söylemeye gerek yok.
Klasik bir söz ama yazmam gerekiyor. Cumartesi günü üç puanlık değil, ligde kalma adına onlarca puan değerinde bir maça çıktık. “Hem akıllı, hem de iyi oynadık, karşılığını da aldık”.
Biz kazandıktan sonra rakiplerimizin aldığı sonuçlarla pek ilgilenmem. Ancak öyle bir hafta yaşandı ki, planlasak olmaz. Cumartesi, Ankaragücü Antep’ i 3-1, pazar günü Başakşehir deplasmanda Pendikspor’u 3-2, İstanbulspor deplasmanda Hatayspor’u 3-0, son olarak da Fenerbahçe Karagümrük’ ü 2-1 yenince düşme hattı ile puan farkını 5’ e çıkardık.
Kazanmak güzel, ancak yukarıda bahsettiğim tabloyu, kağıdı kalemi elimize alıp yapsak bu kadar isabetli plan yapamazdık. Kaç puanlık bir haftayı geride bıraktığımızı sporseverler mutlaka hesaplayacaktır. Rakiplerimizin kaybettiği, bizim ise kazandığımız haftayı geride bıraktık. 20 Nisan Cumartesi günü Alanyaspor maçından alacağımız 3 puan bizi oldukça rahatlatacağını sanırım söylemeye gerek yok.
Kazanmak elbette güzel, asıl güzel olan ise oyunumuzdaki pozitif gelişme. Camiamız da mutlaka farkındadır. Kasımpaşa maçında oyunun başından sonuna kadar oyuncularımızdaki özgüven yüksekliğine dikkat çekmek istiyorum. Birçok taraftarın beraberliğe bile razı olacağı Kasımpaşa maçından güzel bir oyunla üç puanla dönmek özgüvenimizi artırdı. Düşme hattı ile puan farkının 5’e çıkması takımı ayrıca motive edeceğini düşünüyorum. Kalan maçlarımızda daha güzel oyunla iyi sonuçlar almamız sürpriz olmayacaktır.
Bir de Omerovic’ten bahsetmek istiyorum. Son dakikalarda kaybedilen puan ya da puanlar sonrasında gerek sosyal medyada, gerekse basında hoca çok eleştirildi. Eleştirileri içinde bulunduğumuz durumun bir göstergesi olarak değerlendiriyorum. Bu zor ve kritik süreçte takımı ligde tutmayı başarırsa, gelecek sezon Omerovic hoca ile yola devam edilmesinden yanayım. Düşünceme katılan olur, katılmayan olur. Saygı duyuyorum. Benim düşüncem bu, deyim yerinde ise Omerovic hoca, “KURU KAVAKTAN DÜDÜK ÇIKARMIŞ OLACAK” o halde takımın başında kalmalı…

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.