Konya
°C
Yeni Meram

Mehmet Tutal ve ekibini, ayrıca Hasan Ustaoğlu ve ekibini tebrik ediyorum

Mehmet Tutal ve ekibini, ayrıca Hasan Ustaoğlu ve ekibini tebrik ediyorum- Abdullah LEBLEBİCİ- Yeni Meram Gazetesi

A+
A-
06.04.2024 00:54
05.04.2024 14:56
0
832
ABONE OL

Demokrasilerin olmazsa olmazı saygıdır. Kazananın da kaybedenin de birbirini sevmese bile saygılı olması gerekir. Seydişehir’de 31 Mart seçimlerinin öncesine ve sonrasına baktığımızda bir iki söylem haricinde gayet olgun bir havada geçtiğini söyleyebilirim. Pazar günü akşam sonuçlar netleşti. Kazanan taraf kutlamasını yaptı. Bunun yanında emniyet birimleri gerekli önlemleri aldı. Olumsuz bir olay yaşanmadı. Pazartesi sabah saatlerinden itibaren sessiz sakin bir gün geçti. Ardından Başkan ve Belediye Meclis üyelerinin mazbatalarını ne zaman alacağı, devir teslimin ise saat kaçta olacağı konuşulmaya başlandı. Merak edilen gün ve saat haberi çarşamba günü geldi.
Saat 14.00 de mazbataların alınacağı, 14.30 da ise devir teslim yapılacağı açıklandı. Seçim kurulu başkanının önce Başkan Ustaoğlu’na daha sonra da meclis üyelerine mazbatalarını vermesinin ardından Başkan Ustaoğlu ve beraberindekiler Belediye ye geçti. Belediye önünde kurban kesilmesinden sonra ekip başkan Tutal’ın odasına çıktı. Başkan Mehmet Tutal yeni başkan ve ekibini gayet güzel karşıladı. Devir teslim öncesinde Belediyenin mali durumu hakkında bilgi verdi, Ustaoğlu’na başarılar diledi, karşılıklı çiçekler, hediyeler takdim edildi. BAŞKAN Ustaoğlu, görevi devreden Tutal’a belediye önüne kadar eşlik etti.
Yapılan duanın ardından güzel bir olaya şahit oldum. Başkan Ustaoğlu Mehmet Tutal ve eşini makam arabası ile uğurlayarak çok güzel bir jest yaptı. Yazımın başında, “Demokrasilerin olmazsa olmazı saygıdır” dedim ya, benim memleketimin insanından beklediğim de bu idi. Şimdi açık ve net yazıyorum. Mehmet Tutal ve ekibinin, ayrıca Hasan Ustaoğlu ve ekibinin karşılıklı gösterdikleri saygıdan kimse farklı bir anlam çıkarmasın. Bugün kaybeden yarın kazanır. Kazandım diye övünmeye kaybettim diye de yerinmeye gerek yok.
Nitekim Cumhuriyet Halk Partisi 30 yıl aradan sonra kazandı. Elbette sevinmek hakları. Diğer adaylardan biri kazansaydı sevinmeyecek miydi? Olaya bu açıdan bakmak lazım. 10 yıl aradan sonra AK Parti için kaybetmek elbette zor. Ancak şunun yüzünden, bunun yüzünden kaybettik gibi bahaneler de yersiz. Yerelden ziyade Merkezi Hükümetin uygulamalarına halkın bir tepkisi olarak bakılması lazım. Merkezi hükümet başını ellerinin arasına alacak düşünecek. Ona göre tedbirlerini alacak. Gelecek seçimlere hazırlanacak. Seçimlerden galip çıkanlar ise ellerine geçen bu fırsatı halka en iyi hizmeti vererek değerlendirmez ise zaten kendi sonlarını da kendileri hazırlamış olur. Aslında işin özü şu… Devir teslim öncesi ve sonrasında. “Hem Mehmet Tutal ve ekibini, hem de Hasan Ustaoğlu ve ekibini tebrik ediyorum”
ASIL DEMEK İSTEDİĞİM BU…

 leblebicia@gmail.com

HABER YORUMLARI
  1. Henüz yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.